Instagram, gizlilik mevzusunun üzerine gidiyor!

10.02.2022
Instagram, gizlilik mevzusunun üzerine gidiyor!


Instagram, kullananların uygulamadaki etkinliklerini görmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan yeni bir sekme sundu. Bu bölümün adı de ‘Etkinliğiniz’ olarak geçiyor. Şirket, özelliği geçen senenin sonlarında denetim etmeye başladı. Şimdi ise bunu dünya çapındaki kullanıcılara iletti. Yeni kısım, kullananların içeriklerini ve etkileşimlerini toplu şekilde silmeye de olanak tanıyor. Buna gönderiler, hikayeler, reels’ler, yorumlar, beğeniler, öykü tepkileri […]

Instagram, kullananların uygulamadaki etkinliklerini görmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan yeni bir sekme sundu. Bu bölümün adı de ‘Etkinliğiniz’ olarak geçiyor. Şirket, özelliği geçen senenin sonlarında denetim etmeye başladı. Şimdi ise bunu dünya çapındaki kullanıcılara iletti.

Yeni kısım, kullananların içeriklerini ve etkileşimlerini toplu şekilde silmeye de olanak tanıyor. Buna gönderiler, hikayeler, reels’ler, yorumlar, beğeniler, öykü tepkileri ve daha fazlası da dahil oldu. Kullanıcılar ek olarak içeriklerini ve etkileşimlerini tarihe gore sıralayıp filtreleyebiliyor.

Instagram’ın yeni özellikleri yolda!


Instagram’ın yeni özellikleri yolda!

Instagram, kullanıcılara kolaylık sunmak amacıyla yeni özellikler için çalıştığını deklare etti. Bu aşamada iki yeni seçenek yolda.

Instagram, ‘Güvenlik Kontrolü’ hususi durumunu getiriyor

Instagram, ‘Güvenlik Kontrolü’ adını verdiği hususi durumunu tüm dünyanın kullanımına açıyor. Şirket, hesapları saldırıya uğramış olabilecek kişiler için özelliği geçen yaz denetim etmeye başladı. Güvenlik Kontrolü, kullanıcılara hesaplarının güvenliğini sağlamak için gereksinim duyulan adımlarda rehberlik ediyor. Bu aşamada giriş etkinliklerini kontrole edebilir, profil bilgilerini gözden geçirebilir ve telefon numarası ya da e-posta adresi benzer halde hesap kurtarma bilgilerinizi güncelleyebiliyorsunuz.

instagram-gizlilik-konusunun-uzerine-gidiyor

Şirket, kullananların hesaplarına tekrardan erişim sağlamak için arkadaşlarından kimliklerini onaylamalarını istemelerinin bir yolunu denetim ettiğini deklare etti. Bu özellik, ilkin hesabınıza erişmek için kullandığınız önceki bir şifreyi girerek çalışıyor. Peşinden, Instagram‘da kimliğinizi onaylayabilecek iki dost seçmeniz gerekiyor. Yardım isteği gönderdiğinizde kullananların 24 saat içinde cevap vermesi şart. Her iki dostunuz da 24 saat içinde kimliğinizi onaylarsa yeni bir gizyazı oluşturabilirsiniz.

Sizler Instagram‘ın yeni gizlilik özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.