Instagram, Reels videosu oluşturmanın yeni yolunu denetim ediyor

03.02.2022
Instagram, Reels videosu oluşturmanın yeni yolunu denetim ediyor


Instagram, Reels kullanımını yaygınlaştıracak bir özellik üstünde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan sızıntılarda, kısa biçimli video süresinin 60 saniyeden 90 saniyeye yükseleceği ortaya çıkmıştı. Toplumsal medya şirketi şimdi de hikayeler ile Reels’i entegre etmek için kolları sıvadı.

Toplumsal medya uzmanı WFBrother’in paylaşımına bakılırsa Meta’ya bağlı etkinlik gösteren Instagram, yakında kullananların hikayeyi direkt Reels’a dönüştürmesini sağlayacak. Neredeyse beta aşamasında olduğu anlatılan özellik kullanıcıları, hikayeyi müzikle senkronize edebilecekleri bir araca yönlendirecek.

Instagram, Reels videolarının süresini uzatıyor


Instagram, Reels videolarının süresini uzatıyor

Şu anda 15, 30 ve 60 saniyelik kısa video paylaşımına müsaade eden Instagram Reels hususi durumunun süresi bir kez daha uzatılacak.

Öne çıkarılan Instagram mevzularında çalışacak

WFBrother, hikayeyi Reels videosuna dönüştürme aracının şimdilik ‘Öne Çıkanlar’ kısmına eklenen hikayelerde geçerli bulunduğunu söylemiş oldu. Bir de ekran görüntüsünü paylaşan toplumsal medya uzmanı, özelliğin iyi mi çalışacağını anlamamızı elde etmiş oldu.

Fotoğrafta da görüleceği suretiyle, öne çıkarılan hikayenin sağ alt köşesinde “Oluştur” yazılı bir Reels ikonu yer alacak. Kullanıcı buna dokunduğunda Instagram söz mevzusu hikayeye ses eklemeyi elde eden bir senkronizasyon aracı devreye sokacak. İşlem tamamlandığında ise oluşturulan video Reels bölümünde paylaşılabilecek.

Naturel sürekli olduğu şeklinde Reels sekmesinde de yeni bir kısa video oluşturulabilecek. Instagram’ın yeni dönüştürme aracı, mevcut hikayenin aynısını Reels’a aktarmakla uğraşmak istemeyen kullananların yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyor. Şu anda sınırı olan sayıda kullanıcının erişimine açık olan bu özelliği yakında tamamımız kullanabilecek.

Instagram, Reels özelliğine yatırımı sürdürecek

Kısa video tabanlı olması ve sunmuş olduğu araçlar sebebiyle TikTok’a fazlaca benzetilen Instagram Reels hakkında Mark Zuckerberg yeni açıklama yapmış oldu. Meta CEO’su, 2021’in dördüncü çeyreğine ilişik kazanç raporu açıklaması esnasında, insanların zamanlarını değerlendirme mevzusunda birçok seçeneği bulunduğunu belirterek şunları söylemiş oldu:

İnsanların zamanlarını iyi mi geçirmek istedikleri mevzusunda birçok seçeneği var. TikTok şeklinde uygulamalar oldukca süratli büyüyor. İşte bu yüzden Reels’a odaklanmamız uzun solukta oldukca önemlidir. Videodan para kazanmak geçmişte daha yavaş olsa da, vakit içinde kısa biçimli videonun para kazanacağına inanıyoruz. Olmamız gereksinim duyulan yere Reels ile geleceğimiz düşüncesinde fazlasıyla iyimserim.

Instagram Reels, 2020’de kullanıma sunuldu. Ekim 2021’de Meta Platforms olarak tekrardan markalaşan Feysbuk, kısa biçimli video hususi durumunu Instagram ile sınırlamayacak. Şu anda Reels, ABD’de Feysbuk uygulamasında da kullanılabiliyor.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.