Instagram, yeni Hikayeler hususi durumunu Türkiye’de denetim ediyor

13.01.2022
Instagram, yeni Hikayeler hususi durumunu Türkiye’de denetim ediyor


Devletimizde en sevilen toplumsal medya uygulamalarından önde gelen Instagram, yeni hususi durumunu Türkiye’de denetim etmeye başladı. Çoğumuzun her gün ziyaret etmiş olduğu platforma gelecek özellikler dünya tarafınca merakla planlanıyor. Gelecek özellikler her insana açık hale ulaşmadan ilkin kitlenin bir bölümünde denenir. Türkiye bu kere talihli ülkeler içinde, Instagram Hikayeleri’nin yeni özelliği devletimizde denetim edilmeye başlandı. […]

Devletimizde en sevilen toplumsal medya uygulamalarından önde gelen Instagram, yeni hususi durumunu Türkiye’de denetim etmeye başladı. Çoğumuzun her gün ziyaret etmiş olduğu platforma gelecek özellikler dünya tarafınca merakla planlanıyor. Gelecek özellikler her insana açık hale ulaşmadan ilkin kitlenin bir bölümünde denenir. Türkiye bu kere talihli ülkeler içinde, Instagram Hikayeleri’nin yeni özelliği devletimizde denetim edilmeye başlandı.

YouTube’a açık mektup: ‘O videoların önüne geçin’


YouTube’a açık mektup: ‘O videoların önüne geçin’

80’in üstünde teyit kuruluşu bir araya gelmiş olarak, YouTube platformundaki yanıltıcı içerikler için şirket CEO’suna bir açık mektup yayınladı.

Instagram Hikayeleri dikey olarak kaydırılacak

Instagram’da Akış gönderilerini dikey şekilde kaydırıyor olsak da Hikayeler özelliği kullanıma sunulduğundan beri bunun tersi mevcuttu. Hala Instagram’da hikayeleriniz yatay şekilde görünüyor olabilir. Yalnız Türkiye’de ikamet eden bazı kullanıcılarda görünmüş olduğu şeklinde Hikayeler artık Akış’taki benzer şekilde dikey kaydırılıyor. Bu özelliği fark eden bir Türk kullanıcı, paylaşmış olduğu tweet ile hikayelerin yeni görünümünü gösterdi.

Instagram Hikayeleri

Bu özellik bir Türk kullanıcının videosunda görünmüş olsa da her Türk kullanıcıda mevcut değil. Bunun sebebi, özelliğin şu an yalnız küçük bir kullanıcı kitlesi tarafınca erişilebiliyor olması. Özetlemek gerekirse Hikayeler’inizde bir değişiklik yoksa denetim programına alınan kullanıcılardan biri bulunmadığınız çıkarımını yapabilirsiniz. Eğer Instagram’ın beta sürümünü kullanırsanız bu özelliği görme şansınız artabilir. Eğer hikayelerin dikey olarak kaydırılması hoşunuza gitmediyse bununla ilgili geribildirim yaparak kullanıcı deneyimine katkı sağlayabilirsiniz.

instagram kronolojik sıralama
Instagram Hikayeleri

Bu değişikliğin bir opsiyon olup olmadığı şu an bilinmiyor. Kim bilir yalnızca yeğleyen kullanıcılar Instagram Hikayeleri’ni dikey olarak kaydırır. Ayarlarda bununla ilgili bir seçenek sunulursa alışkanlığımız minimum derecede zedelenmiş olacaktır.

Sizler dikey kaydırma özelliğine alışabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.