Instagram’a gelecek 2 önemli özellik sızdırıldı

30.12.2021
Instagram’a gelecek 2 önemli özellik sızdırıldı


Meta’ya bağlı toplumsal medya şirketi Instagram, sunmuş olduğu yeni özelliklerle günlük kullanım deneyimini sürekli artırmaya çalışıyor. Bir taraftan aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan TikTok ve diğeri toplumsal ağlarla çetin bir rekabet içinde olan platform, kimi süre rakiplerinden özellik kopyalıyor. Buna örnek olarak, kısa sürede gelen Reels ile Yanıtlama işlevini gösterebiliriz.

Mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Instagram’ın üstünde çalmış olduğu iki yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaştı. Bunlardan ilki kullananların Boomerang yaratmasını kolaylaştırıyorken; diğeri ise Instagram – Feysbuk arasındaki çapraz bağlantıyı bir adım öteye taşıyor.

Instagram, 2022 yılının planlarını açıkladı!


Instagram, 2022 yılının planlarını deklare etti!

Instagram, 2021 yılının sorunları geride bırakmak için 2022 yılındaki planlarını deklare etti. Yeni yıl planlarının detayları ise haberimizde…

Feysbuk hedef kitlesi Instagram ile değiştirilebilecek

Eğer hesaplarınızı bağladıysanız, Instagram’da paylaştığınız bir gönderiyi eş zamanlı olarak Feysbuk’a da aktarabiliyorsunuz. Bir tek paylaşımlarınızı Feysbuk’ta kimlerin görebileceğini direkt Instagram üstünden seçmek mümkün değil. Alessandro Paluzzi’nin açıklamasına bakılırsa, toplumsal medya şirketi kullananların bu eksikliğini yakında giderecek.

instagram facebook
Feysbuk hedef kitlesi Instagram’da ayarlanabilecek. Fotoğraf: Alessandro Paluzzi

Instagram’a yüklediğiniz bir gönderiyi Feysbuk’ta paylaşırken “Hedef kitlesi” seçebileceksiniz. Burada ‘Her insana açık’, ‘Arkadaşların’ ve ‘Yalnızca ben’ olmak suretiyle üç değişik seçenek yer alacak. Hedef kitlesi belirledikten sonrasında, Feysbuk’ta paylaştığınız Instagram gönderilerini yalnız seçtiğiniz kişiler görebilecekler.

Video, Boomerang’a dönüştürülebilecek

Alessandro Paluzzi’nin ortaya çıkardığı diğeri özellik, videonun Boomerang’a dönüştürülmesini sağlıyor. Boomerang ile kullanıcılar Instagram’ın öykü bölümünde 1 saniyelik kısa videolar paylaşabiliyorlar. Bir tek bu işlemin Instagram kamerasıyla yapılması gerekiyor.

instagram boomerang
Galerideki videolar direkt Boomerang’a dönüştürülebilecek. Fotoğraf: Alessandro Paluzzi

Yeni dönemde, galerinizde mevcud bir videonun istediğiniz kısmını Boomerang olarak hikayenizde paylaşabileceksiniz. Organik bu özellik isteğe bağlı olacak. Galerinizdeki videoyu kullanmak yerine, her zamanki benzer halde Instagram’ın kamerasıyla da Boomerang oluşturabileceksiniz.

Instagram’da 2021’in en beğenileni Ronaldo oldu

2021 senesinde Instagram platformunda en oldukça beğeni alan gönderiler ortaya çıktı. Cristiano Ronaldo ve Georgina Rodriguez’in ikiz bebekleri olacağını duyurdukları gönderi 32 milyon kişi tarafınca beğenilirken; meşhur müzisyen Ariana Grande ve Dalton Gomez’in evlendiklerini duyuru etmiş olduğu paylaşım 26 milyon beğeni aldı.

Listeye Billie Eilish (23 milyon), Lionel Messi (22 milyon), Mermaid Montana (20 milyon), Tom Holland (19 milyon) benzer halde dünyaca meşhur adlar de girdi. Peki ya sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Instagram’a gelmesini istediğiniz özellikleri aşağıdaki yorum alanında belirtebilirsiniz.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.