Instagram’dan Kullanıcılara Para Kazandırma Hamlesi Geliyor

12.06.2020
Instagram’dan Kullanıcılara Para Kazandırma Hamlesi Geliyor

Instagramdan para kazanma yöntemleri Instagram’ın en başından beri vardı. Bu para kazanma yöntemleri ise; Instagram hesabından reklam vererek para kazanmak, bir ürünün tanıtımını yaparak para kazanmak veya ticari anlamda bir şeyler satarak para kazanmak olarak söylenebilir. Bu kervana son olarak ise IGTV’den para kazanmak eklenecek.

Tabi, tüm detaylar gelecek güncellemeden sonra belli olacak. Gelecek güncellemeden sonra IGTV’de  faaliyet gösteren Instagram kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir haber yayıldı. Bu habere göre IGTV’de içerik üreten kişiler artık Instagram’dan reklamlar dahilinde para kazanabilecek. Şuanlık sistem, Youtube’daki gibi görünüyor. Detaylar, güncelleme geldikten sonra belli olacak.

IGTV’den Para Kazanma Geliyor

Instagram, çıktığı ilk günden itibaren birçok kişinin tercih noktası oldu. Tabi, bunda özgün videolar  ve özgün fotoğraflarında büyük bir etkisi vardı. Instagram, bu geleneği sürdürmek için içerik üreticilerini başka platformlara kaptırmamak için bir güncelleme düşünmüş olacakki IGTV’den para kazanma konusunu gündeme getiriyor.

Buna göre içerik üreticileri, oluşturdukları özgün içerikleri IGTV’den yayınlayacak ve yayınladıkları videoda 15’er saniyelik reklamlar çıkacak. Bu reklamlar, Youtube’daki gibi geçişkenli olabilecek. Dilediğiniz zaman kapatabileceksiniz. Bu reklamdan elde edilecek gelirin bir kısmını Instagram alırken bir kısmı da yayıncıya verilecek. Şu anlık yayıncıya ne kadarlık bir pay verileceği bilinmiyor. Detaylar, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Rozet Sistemi Geliyor

The Verge’den alınan haberlere göre reklam sistemleri ile birlikte Youtube’ye benzeyebilir. Bu nedenle de daha katı kurallar gelebilir. Çünkü, IGTV’den para kazanmak için çalıntı içerikler vs. gibi girişimlerde bulunmamak gerekiyor.

Tabi, reklamların dışında rozet sistemi de geliyor. Bu rozeti alan kişiler, yorum yaptıklarında isimlerinin yan tarafında bir simgeye de sahip olacak. Tabi, bu Instagram rozetleri ile birlikte özel içeriklere de ulaşabilecek. Buradaki rozet için ödenen paralar içerik üreticisine gidecek.

Bu sistem ilk olarak Türkiye, Almanya, ABD, İngiltere, Brezilya, İtalya, Fransa ve Meksika’da test edilecek.

Instagram IGTV’den para kazanma ile birlikte Youtube’un otoritesini sarsabilir.İlk etapta her ne kadar istedği ilgiyi topyalamasa da bu atılımı ile birlikte kitleleri çekecek gibi duruyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.