Instagram’dan Satış Yaparak Para Kazanın

09.05.2020
Instagram’dan Satış Yaparak Para Kazanın

Instagram’dan para kazanmak, son yıllarda sıkça aranıyordu. Ancak, Instagram üzerindeki butiklere ve mağazalara baktığımızda bu sorunun cevabı biraz da olsa kavranmış gibi gözüküyor. Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız ve bunu da Instagram’dan satış yaparak istiyorsanız. Bu yazımız sizler için.

Son yıllarda sosyal medya ve e-ticaret ile birlikte büyük bir Pazar ortaya çıktı. Bu pazarlardan en büyüğü her ne kadar E-ticaret olsa da sosyal medya da etkin bir şekilde satış aracı olarak kullanılıyor. Tabi, daha az maliyetle ve daha farklı stratejilerle birlikte… Dilerseniz, Instagram butik satış taktiğinden başlayıp, bütün taktiklere göz atalım…

Instagram’dan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Eğer, bir mağazanız veya deponuz varsa Instagram stratejileri araştırması yaparak para kazanmanız mümkün. Instagram butikleri bunun en güzel örnekleridir. Hali hazırda var olan ürünlerini, Instagram’a yükleyerek satış yapıp, Instagram’dan para kazanma girişimi yapan butikler, bu işte başarılı oldu. Peki nasıl oldu?

Doğru satış stratejisi her zaman sizlere kazandırır. İlk olarak hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Ürünü kime satacaksınız? Yaş aralıkları ne olacak? Hangi bölge daha fazla tercih edebilir? Gerekli Pazar analizlerini yaptıktan sonra bu işe koyulabilirsiniz.

Instagram’da Daha Çok Satış Yapma Yöntemleri

Instagram’dan satış yapmak için bütün stratejilerinizi oluşturdunuz fakat kitleniz mi yok? Bu başlık altında Instagram’da takipçi kasma yöntemleri yer alacaktır. Bu yöntemler ile müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

  • Instagram’da kitlenize takip istekleri yollayarak kendi sayfanıza çekebilirsiniz.
  • Çeşitli kamyanyalar düzenleyerek kitleyi kendinize çekebilirsiniz.
  • Etiketlemeli çekiliş usulü ile kullanıcıları sayfanıza çekebilirsiniz.
  • Ücretli Instagram reklamlarından faydalanarak, sayfanızı ön taraflara çıkartabilir böylelikle satışlar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Instagram sayfalarından reklam alıp, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Tabi, bunun için size uygun kitleyi bulmalısınız.
  • Her başarı eş-dost ve çevreden başlar. Çevrenize sayfanızı paylaştırabilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.