İnternet Hızlandırıcı Öneriler

28.06.2020
İnternet Hızlandırıcı Öneriler

İnternet hızlandırıcı öneriler her geçen gün daha da ihtiyaç haline geliyor. İnternet hızı arttırma konusunda uygulanan birçok yöntem var. Tabi, bu yöntemlerin hepsini uygulamanız doğru olmayacaktır. Çünkü, interneti yavaşlayan sebepler farklı olabilir. Bu yüzden internet neden yavaş? Sorusunun cevabını verin ve daha sonra aşağıda verdiğimiz çözümlerden size uygun olanı deneyin.

Bilgisayar ile modem arasında olan internet kablosunun uzunluğundan tutunda Wi-Fi mesafesine kadar internet yavaşlığının birçok sebebi olabilir. Bu yüzden dolayı da internet hızlandırıcı yöntemler ile bu sorunları en aza indirmeye çalışın. Dilerseniz ayrıntılara geçelim;

internet-hizlandirici-oneriler

İnternet Hızlandırıcı Öneriler Giriş

İnternet Nasıl Hızlandırılır?

Herkesin doğru bildiği yanlışlar vardır. Burada da internet hız arttırma konusunda doğru olarak bildiğiniz yanlışlar olacaktır. Tek yapmanız gereken şey yanlışınızı düzeltmek olacaktır.

  • İlk olarak yapacağınız şey; eğer kablolu kullanıyorsanız, kablonuzun kalitesine bakmak. Ziraa çoğu zaman Cat5 kabloları kullanılıyor. Bu kablo yerine Cat6 kablo tercih edilmelidir.
  • Kabloyu uzun kullanmakta internet hızına zarar verir. Bu yüzden internet kablosu kısa tutulmalıdır.
  • Tabi, kablolardaki tahrişi de unutmamak gerekiyor. Çünkü, kablo olumsuz derece bir hasar aldığı zaman eskisi gibi sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereklidir.
  • Seçilen internet paketi de internet hızı üzerindeki en etkili şey olabilir. Çünkü, ticari kaygı ile birlikte internet sağlayıcıları herkese yüksek hız vermek yerine çeşitli ücretlerle yüksek hızlar verirler. Eğer, sizin paketiniz düşük hızda ise yavaş internet alabilirsiniz.
  • Ev telefonu hattı ve internet hattı ortak bir kabloda ise bu da internetinizi yavaşlatabilir. Farklı kablolara geçebilirsiniz.
  • Modemin eskimesi de interneti yavaşlatır. Modemin verici gücü düşer ve buna bağlı olarak da internette yavaşlıklar görülür. Bu nedenle modem değişikliği gerekli olabilir.
  • Eğer, Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız ve birçok cihaz da aynı Wi-Fi üzerindeyse internetiniz yavaşlar. Bu nedenle de bağlı olan cihazların çıkması gereklidir.
  • Yüksek kalitede video izlenmesi de interneti olumsuz etkiler. Bu yüzden kaliteyi düşürmeniz de fayda vardır.

internet-hizlandirici-oneriler

İnternet Hızı Neden Önemli?

Dijital dünyada birçok işlem artık internet aracılığı ile oluyor. Bu sebepten dolayı da internet hızı arttırma işlemi hayati önem taşıyor. Eğer, rakiplerinizi yakalamak istiyorsanız mutlaka internet hızınızı yükseltmeniz gerekiyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.