iOS 15.4 Beta 4 yayınlandı: Iyi mi yüklenir?

23.02.2022
iOS 15.4 Beta 4 yayınlandı: Iyi mi yüklenir?


Geçen yılki WWDC etkinliğinde iOS 15 ile ilk uzak temasımızı yaşamıştık. Bunun peşinden beta süreci başlamıştı ve eylül ayında da tam olarak yayınlandığını görmüştük. Düzgüsel olarak bundan sonrasında geliştirme süreci durmadı, iOS 15’in üzerine hala güncellemeler gelmeye devam ediyor. Ara sürüm olarak nitelendirdiğimiz bu güncellemeler de beta aşamasında denetim edilmekte. Apple, son olarka iOS 15.4 betasının 4. aşamasını yayınladı.

iPhone 14 özellikleri netleşiyor: 5G için kritik adım!


iPhone 14 özellikleri netleşiyor: 5G için tehlikeli netice adım!

Samsung, iPhone 14 beklentilerini azaltmak zorunda. iPhone 14’e düşük güç tüketimi elde eden 6nm 5G yongaları TSMC tarafınca üretilecek.

iOS 15.4 Beta 4 ile neler geldi?

Apple, bir iOS güncellemesini yayınlamadan ilkin iki çeşit beta yayınlar. Bunlardan biri geliştirici betası, diğeri ise açık betadır. Şu anda bahsettiğimiz güncelleme bir geliştirici betası. Yalnızca Apple Geliştirici Hesabı ile giriş meydana getirilen arayüzden indirilebiliyor. Uygulama ve oyun geliştiricilerinin, yazılımlarını yeni iOS sürümlerine tam olarak uyumlu hale getirebilmesi için bu şekilde bir süreç var.

iOS 15.4 Beta 4
iOS 15.4 Beta 4

Öte taraftan, geliştirici betalarında bir çok süre pek yenilik gelmez. Bir oldukça süre hata düzeltmelerinin bulunduğunu duyarız. Bu da demek oluyor ki meydana getirilen geliştirmeler yalnız mevcut hataları düzeltmeye odaklı. Bu güncelleme ile gelen muhtemelen tek yenilik, AirTags kullanıcılarına bir uyarı gösterilmesi. Eğer AirTags’i kullanarak birini takip etmeye çalışırsanız, kişinin mahkemeye başvurmasıyla AirTags’in hangi Apple hesabına ilişik bulunduğunun bulunabileceğinden bahsedilmiş.

Eğer bir Apple Geliştirici Hesabı’na sahipseniz, buradaki sayfadan hesabınıza giriş yapmış olup yönergeleri takip etmeniz kafi olacaktır.

iPadOS, watchOS ve tvOS da güncellendi

iOS için gösterilen güncellemenin yanı sıra, aynı sürüm numarasıyla diğeri işletim sistemleri için de güncelleme yayınaldnı. iPadOS ve tvOS’in 15.4 Beta 4 sürümlerinin yanı sıra watchOS 8.5 Beta 4 sürümünü de indirmeniz mümkün.

iOS 15.4 Beta 4
iOS 15.4 Beta 4

Eğer bir uygulama geliştiricisiyseniz güncellemeleri bu kadar erken indirmenize gerek yok. Aslına bakarsan bu güncellemeler stabil olmadığı için size günlük kullanımda kötü anlamış olur yaşatması da ihtimaller içindedir. Bu yüzden stabil sürümleri beklemek en iyi seçenek şeklinde görünüyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.