iOS’ta WhatsApp ana sayfası değişiyor!

08.01.2022
iOS’ta WhatsApp ana sayfası değişiyor!


Android‘de olduğu benzer halde iOS‘ta da en popüler mesajlaşma yazılımlarından önde gelen WhatsApp, kimi vakit günde saatlerimizi harcadığımız bir platform. Uçtan uca şifreleme ve rahat arayüzüyle senelerdir kullananların favorisi olan WhatsApp, geçen yıldan beri gizlilik mevzusunda güvenilmez olsa da hala popülaritesi büyük. Milyonlarca iOS kullanıcısı, yakında WhatsApp’ı açtığında birazcık daha değişik bir arayüzle karşılaşacak. Yeni […]

Android‘de olduğu benzer halde iOS‘ta da en popüler mesajlaşma yazılımlarından önde gelen WhatsApp, kimi vakit günde saatlerimizi harcadığımız bir platform. Uçtan uca şifreleme ve rahat arayüzüyle senelerdir kullananların favorisi olan WhatsApp, geçen yıldan beri gizlilik mevzusunda güvenilmez olsa da hala popülaritesi büyük. Milyonlarca iOS kullanıcısı, yakında WhatsApp’ı açtığında birazcık daha değişik bir arayüzle karşılaşacak. Yeni görüntü haberimizde.

PayPal, kripto para hamlesi ile gündemde


PayPal, kripto para hamlesi ile gündemde

Geçtiğimiz yıllarda kripto para piyasasına giriş oluşturan ödeme platformu, PayPal Coin adını verdiği kripto parayı piyasaya sürecek.

WhatsApp iOS uygulaması küçük bir değişikliğe uğrayacak

WhatsApp’a gelecek özellikleri öncesinden raporlayan WABetaInfo’da göründü ki beta kullanıcılarının küçük bir kısmında WhatsApp ana sayfasında değişimler var. Neredeyse tüm beta kullanıcılarının bile deneyemediği özelliğin geliştirilme aşamasında olduğu biliniyor. Güncelleme ile WhatsApp’ın iOS’taki ana sayfasında ‘Yeni Grup’ ve ‘Toplu Ileti’ seçenekleri kaldırılıyor.

whatsapp ios
WhatsApp iOS ana sayfası (Kaynak: WABetaInfo)

Yukarıdaki görselin sol tarafında ana sayfanın mevcut halini, sağ tarafında ise gelecek güncellemede olacak halini görüyorsunuz. Alt tarafta ise gene gelecek güncellemeyle kullanıma açılacak menü tasarımını görüntülemektesiniz. Bu küçük kullanıcı deneyimi değişikliğinin WhatsApp’a ne zaman geleceği belli olmasa da süreç birkaç haftayı bulabilir. Zira bu değişiklik neredeyse beta kullanıcılarına bile ulaşmış değil.

Sonraki güncellemelerde geleceği raporlanan bir diğeri özellik de söyleşi bildirimleriyle ilgili. Güncelleme ile yakında WhatsApp’tan bildiri aldığınızda mesajı gönderen kişinin profil fotoğrafı, bildirimde gözükecek. Ek olarak aldığınız bildiri bir gruptan geliyorsa ve direkt olarak sizden bahsedilmişse (“@Emre” benzer halde) WhatsApp bunu size belirtecek.

WhatsApp’taki bahsetme özelliğinden haberiniz yoksa, birden fazla kişinin olduğu grupta klavyenizle ‘@’ işareti yapmayı deneyin. Gruptaki kişilerden bahsederek hem karmaşayı önlemiş, hem de o kişi grubu sessize almış olsa dahi bildirim almasını sağlayacaksınız.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.