iPad Air 5’teki bu değişikliği kimse fark etmedi

13.03.2022
iPad Air 5’teki bu değişikliği kimse fark etmedi


Apple’ın 8 Mart’ta gerçekleştirdiği “Peek Performance” etkinliğinde, {{hiç de}} fena özelliklere haiz olmayan yeni iPad Air 5‘i gördük. Bir tek etkinlikten sonrasında bazı dikkatli kullanıcılar, iPad Air serisinde logo değişikliğine gidildiğini fark etti.

Cupertino merkezli teknoloji devi, iPad Air serisinin arka tarafında daima “iPad” logosuna yer verdi. Bir tek Apple’ın, iPad Air 5 (2022) ile birlikte artık “iPad Air” ifadesini tercih edeceği ortaya çıktı. Bunun, Apple’ın iPad Air modeline daha fazlaca güvendiğinin bir göstergesi olduğu düşünülüyor.

Rusya, ambargoya katılan Apple ve Microsoft gibi 59 şirkete el koyabilir!


Rusya, ambargoya katılan Apple ve Microsoft benzer şekilde 59 şirkete el koyabilir!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Ukrayna’ya açmış olduğu cenk neticesinde faaliyetlerini durduran 59 şirkete el koyacağı iddia edildi.

iPad Air 5 logo değişikliği gözden kaçmadı

İlk olarak 2013 senesinde karşımıza çıkan iPad Air’in ikinci jenerasyonu ise 2014 senesinde sunulmuştu. 2019’da 3. nesil iPad Air ile daha fazlaca kullanıcının dikkatini çeken Apple, son olarak geçtiğimiz yıl 4. nesil iPad Air’i duyurdu. 5. nesil iPad Air ile geri dönen Air serisi, iPad dünyasını da ikiye ayırmış durumda.

Geçtiğimiz senenin Mayıs ayında duyurulan iPad Pro 2021 modeli, Apple’ın kendi çipi olan M1’den enerjisini alıyordu. Bir tek iPad Pro modelinde bir tek “iPad” yazmayı yeğleyen Apple, bundan sonraki tabletlerinde bu şekilde bir isim ayrımı meydana getirecek benzer şekilde görünüyor.

5. Nesil iPad Air ile en önemli yenilik işlemci tarafında oldu. Apple halihazırdaki tüm iPad Air modellerinde A serisi çipleri kullanıyorken, yeni iPad Air ise MacBook Air ve MacBook Pro’da da kullanılan Apple M1 çipten enerjisini alıyor.

Yeni iPad Air 5, True Tone ve yansıma önleyici ekran kaplaması benzer şekilde gelişmiş özellikleri destekleyen 10.9 inç Liquid Retina ekrana haiz. Üst düğmeye entegre Touch ID desteğiyle cihazın kilidini açmanın yanı sıra Apple’ın dijital hizmetlerinde satın alım yapabiliyorsunuz.

Apple M1 çipli 5. nesil iPad Air 5G 2022, Türkiye tutarları 64GB’lık model için 10.699 TL, 256GB’lık model için 13.299 TL olarak açıklandı.

Peki ya siz iPad Air 5 ile meydana getirilen logo değişikliğini farklıymış miydiniz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.