iPadOS 16 iptal oldu: iPadOS 16.1 Beta çıktı!

24.08.2022
iPadOS 16 iptal oldu: iPadOS 16.1 Beta çıktı!


Apple bir taraftan iPhone 14 için diğeri taraftan iOS 16 başta olmak suretiyle işletim sistemlerinin yeni sürümleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Bloomberg’den Mark Gurman bu ayın başlarında yayınladığı raporda iPadOS 16’nın gecikebileceğini / pas geçilebileceğini iddia etmişti. iOS 16 Beta 7 sürümünü gösteren Apple hem de iPadOS 16.1 Beta sürümünü geliştirilere sundu.

Doğrusu iPadOS 16 sürümü piyasaya sürülmeden bir sonraki ara sürümün testleri başladı. Böylece iPadOS 16’nın her insana açık sürümünün olmayacağı ve kullananların tabletlerine yükleyecekleri yeni iPadOS sürümünün 16.1 olacağı Apple tarafınca resmen doğrulanmış oldu.

iOS 16 Beta 7 güncellemesi çıktı!


iOS 16 Beta 7 güncellemesi çıktı!

Apple, iPhone 14 serisini tanıttıktan sonrasında kullanıcılarla buluşturacağı iOS 16’yı denetim etmeye devam ediyor. İşte iOS 16 Beta 7 sürümü!

Apple, iPadOS 16.1 sürümüne geçiş sonucu aldı!

iPadOS’un niçin geciktiği / sonrasında yayınlanacağı hakkında Apple’a yöneltilen sorulara, tahmin edebileceğiniz suretiyle cevap verilmedi. Yalnız iPad’lerine beta sürümleri kuran kişilerin geri bildirimlerine baktığımızda, birçok kişi amiral gemisi özellik olan Stage Manager mevzusunda yakınıyor.

Apple, iPadOS 16.1 sürümüne geçiş kararı aldı!

Apple’ın tabletlerini çoklu görevler mevzusunda daha iyi hale getirme amacıyla geliştirdiği Stage Manager özelliği birçok kişiye yetersiz bir his veriyor. İşletim sisteminde çökmeler yaşanırken, kullanıcı arayüzünde görülen hatalar can sıkıyor.

Stage Manager hususi durumunu iyileştirmeye odaklanan iPadOS 16.1 Beta’yı yüklemek için bir Apple Geliştirici Hesabına yada geliştirici profiline haiz olmanız gerekiyor.

– iPadOS 16 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.