iPhone 12’de aşırı ısınma problemi iyi mi çözülür? – Teknoloji Pusulası

20.12.2021
iPhone 12’de aşırı ısınma problemi iyi mi çözülür? – Teknoloji Pusulası


iPhone 12, kapsamlı kullanımı destekleyecek en iyi özelliklerle donatılmıştır. Yalnız kullanıcılar, cihazın tekrardan tekrardan aşırı ısınmasından şikâyet ediyor. Aşırı ısınma telefonun verimliliğini engelleyebilir ve çeşitli sorunlara niçin olabilir.

iPhone 12’yi satın aldıktan sonrasında kullanıcılar ortaya çıkan aşırı ısınma problemi can bunaltan bulabilir. Bunun birkaç sebebi olabilir. Yalnız çoğunlukla sorun, aşırı pil tüketimiyle ilgilidir. Bu yazımızda iPhone 12 aşırı ısınma problemi yaşayan kullananların işine yarayacak çözümler sunduk.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için yeni servis programı


iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için yeni servis programı

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde ses yok problemi bulunduğunu açıklayan Apple, parasız onarım programını duyurdu.

iPhone 12’de aşırı ısınma problemi iyi mi çözülür?

Cihazınızı tekrardan başlatın

https://i1.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/12/iPhone-12de-asiri-isinma-sorunu-nasil-cozulur-3.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

iPhone 12’de aşırı ısınma sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız telefonunuzu tekrardan başlatmayı deneyin. Bu oldukça süratli ve kolay işlem, vakit içinde biriken küçük sorunları çözmenize destek sağlar. Hem de bu işlem, herhangi bir veriyi silmeden yeni bir başlangıç yapmanızı sağlar.

iOS’u güncelleyin

https://i2.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/12/iPhone-12de-asiri-isinma-sorunu-nasil-cozulur-5.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

iPhone 12’nizde iOS 15’İ güncelledikten sonrasında aşırı ısınma ile karşı karşıya kalıyorsanız yazılımın son olarak sürüm olup olmadığını deneyin. iOS’un ilk sürümlerinde bazı hatalar meydana gelir. Yalnız Apple, önemli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeren yazılım güncellemelerini sık sık yayınlar. Bir yazılım güncellemesinin iPhone 12 aşırı ısınma sorunlarını çözme olasılığı bu bakımdan oldukça yüksektir.

Telefonunuzun parlaklığını azaltın

iPhone’unuzun ekran parlaklığı fazlaca uzun bir süre yüzde 50’nin üzerindeyse, telefonunuzun sürekli sıcak kalma olasılığı fazlaca yüksektir. Bu yüzden ısınma sorununu ortadan kaldırmak için ekran parlaklığını azaltmayı deneyebilirsiniz.

Düşük güç modunu kullanın

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/12/iPhone-12de-asiri-isinma-sorunu-nasil-cozulur-2.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Telefonunuzda aşırı ısınma problemi bulunuyorsa sebebi, aşırı pil tüketimi olur. iPhone’unuzu düşük güç moduna getirdiğinizde, otomatik killitleme, e-posta alma, arka planda uygulama yenilemek ve otomatik iCloud yüklemeleri benzer halde özellikler dönem dışı kalır. Bu da cihazınızdaki güç tüketimini azaltır.

Konum servislerinin sürekli kullanımını durdurun

https://i2.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/12/iPhone-12de-asiri-isinma-sorunu-nasil-cozulur-7.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Konum servislerinin sürekli kullanımı, en büyük pil tüketicilerinden biridir. Konumu sürekli açık bir halde tutarsanız pili tüketir ve aşırı ısınmaya niçin olur. Bu yüzden de konuma ihtiyacınız olmadığında konumu kapalı bir halde tutmanız gerekiyor.

Uygulamalarınızı güncelleyin

Bir uygulamanın yeni güncellemeleri kimi vakit yeni özellikler eklemek yerine o uygulamadaki hataları düzeltmek için yayınlanır. Bu yüzden, bir uygulamadaki yazılım hataları iPhone 12’nizin aşırı ısınmasına niçin olabileceğinden, uygulamaların güncel olduğundan güvenilir olmak fazlaca önemlidir.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.