iPhone 14 iyi mi görünecek? Ortaya çıkan tasarım meraklandırdı!

17.02.2022
iPhone 14 iyi mi görünecek? Ortaya çıkan tasarım meraklandırdı!


Apple’ın geleneksel Eylül etkinliği evveliyatına sadık kalacağını varsayarsak iPhone 14’ün resmi olarak piyasaya sürülmesine yalnız aylar kaldı. Bir tek teknolojik çizimleriyle meşhur olan bir tasarımcı, son kabiliyetini konsept iPhone 14 için gösterdi.

Volodymyr Lenard adlı grafik tasarımcısı, iPhone 14’ün bugüne dek sızdırılan özellikler ve tasarım söylentilere dayanarak Pro serisinin iyi mi görünebileceğini hayal etti. iPhone 4’ten esin alan yeni cihazın çentik yerine delikli ekrana yer vermesiyle oldukça çarpıcı bir bakış sunduğunu söylemek mümkün.

USB-C portlu iPhone’lar için tarih belli oldu


USB-C portlu iPhone’lar için tarih belli oldu

Avrupa Birliği, akıllı telefon, tablet ve kulaklık benzer halde teknolojik ürünlerin girişlerini tek tip model olması için çalışmalarını sürdürüyor

iPhone 4’ten esin alan konsept iPhone 14 göz kamaştırıyor

İlk olarak 2017 senesinde iPhone X‘le yaşamımıza giren çentik tasarımı, uzun süredir iPhone’un ekran konseptinde “geri kalmışlık” olarak kabul ediliyor. Bir tek iPhone 14’le birlikte çentiğin değiştirileceğine dair güçlü söylentiler var ve Volodymyr Lenard’ın konsepti, ekranda ‘hap+delik‘ kamera sisteminin iyi mi olabileceğini gösteriyor.

Lenard’ın tasarımında ek olarak direkt iPhone 4’ten alınmış metalik “sandviç” tasarım bulunuyor. iPhone 14’ün, referans almak için 2010 tasarımına dönebileceğini daha ilkin duymuştuk ve bu yüzden, iPhone tarihinin en oldukca beğenilen tasarımlarından birini tekrardan gören Apple kullanıcılarının {{hiç de}} mutsuz olamayacağını düşünüyoruz.

Birçok fanatik yapımı Apple konsepti, gerçek ürünler kadar iyi görünüyor ve Lenard’ın tasarımları da bilhassa Apple fanatikleri tarafınca toplumsal medyada ön plana çıkarıldı. Bu şık tasarım ve ultra yüksek çözünürlüğünde olan 3D görüntülerdeki iPhone 14’ü Eylül ayında Apple ana sayfasında görmek, kullanıcıları asla şaşırtmayacaktır.

Apple’ın bir sonraki iPhone için neler hazırladığını süre gösterecek, bir tek kati olan bir şey var: Şimdiye kadar duyduğumuz tüm iPhone 14 söylentileri (bilhassa tasarım için olanlar) kulağa güzel geliyor.

Peki ya siz konsept iPhone 14 tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.