iPhone 14 uydu üstünden kontakt özelliği ülkelere yayılıyor!

16.09.2022
iPhone 14 uydu üstünden kontakt özelliği ülkelere yayılıyor!


Geçtiğimiz haftalarda Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 modelleri, çığır açacak olan uydu üstünden kontakt özelliğiyle tanıtılmıştı. Yalnız ABD Birleşik Devletleri’nde ve Kanada’da hizmet veren özellik, diğeri ülkelere yayılıyor!

iPhone 14 uydu üstünden kontakt özelliği nedir?

Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 ile duyulan bu özellik, yaşam kurtarabilecek özellikte. Uydu üstünden kontakt özelliği, herhangi bir yerde mahsur kaldığımızda, kaza yaptığımızda, yada en genel tabirle başımıza kötü bir şey vardığında, uydu üstünden kontakt kurarak acil durum servislerine bildirim gönderebileceğimiz bir servistir.

iPhone 14 uydu üzerinden iletişim özelliği!

Acil yardım SOS özelliğiyle kullanılan bu kontakt yöntemi, iPhone 14 telefonunuzu aktive ettikten itibaren 2 yıl süresince parasız şekilde kullanılabilmektedir. Uydu üstünden acil yardım SOS özelliği, direkt bir uyduya bağlanırken, yalnızca hücresel ve Wi-Fi kapsama alanı haricinde kullanılabilmektedir.

iPhone 14 ile gelen acil durum uydu bağlantısı nasıl çalışıyor?


iPhone 14 ile gelen acil durum uydu bağlantısı iyi mi çalışıyor?

iPhone 14 uydu üstünden acil durum bağlantısı ile acil durumlarda yaşam kurtarabilir! Acil durum nedir, iyi mi kullanılır?

Uydu üstünden kontakt özelliği diğeri ülkelere yayılıyor!

Uydu üstünden kontakt özelliği şu an yalnızca ABD ve Kanada’da kullanılabilir durumda. Birçok ülkeden iPhone kullanıcıları, özelliğin ne zaman kendi ülkelerine geleceğini merak ederken Apple, MacPrime’a yapmış olduğu açıklamayla tekrardan gündeme geldi.

iPhone 14 uydu üzerinden iletişim özelliği!

Apple, İsviçreli web sayfası MacPrime’a bu senenin sonuna kadar birkaç ülkeye daha uydu üstünden acil yardım SOS hususi durumunu duyurmayı planladıklarını, ve gelecek yıl içinde de buna devam ederek daha oldukca ülkeyi dahil edeceklerini bildirdi.

Özelliğin diğeri ülkelerde ne zaman başlamış olacağı tarih tam olarak net değil. Bunlara ilaven Apple’ın hizmeti iki yıl süresince parasız vermesi, iki senenin sonunda bir tutara dayalı olacağı düşüncelerini güçlendiriyor.

iPhone 14 uydu üzerinden iletişim özelliği! - uzay!

Türkiye’ye gelecek mi?

iPhone 14’ün uydu üstünden kontakt hususi durumunun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında neredeyse bir informasyon mevcut değil. Bundan ziyade aslen ABD ve Kanada haricinde diğeri hangi ülkelere geleceği de bilinmiyor. Gelecek günlerde öğreneceğiz.

iPhone 14 özellikleri

Geçtiğimiz haftalarda Far Out etkinliğinde tanılan iPhone 14, uydu üstünden kontakt hususi durumunun yanı sıra diğeri özellikleriyle de dikkati üzerine çekiyor. İşte iPhone 14 özellikleri:

iPhone 14 modelleri.
  • İşlemci: Apple A16 Bionic
  • Depolama: 128 / 2566 / 512 GB ve 1 TB dahili hafıza
  • Ekran: 6.1 inç – 460 ppi, 2796 x 1290 px, 120 Hz ProMotion, Dynamic Island tasarımı
  • Boyut: 147,5 mm uzunluk, 71.5 mm, 7,85 mm
  • Ağırlık: 206 gram
  • Kamera: 48 Megapiksel ana kamera, f/1.78 diyafram, ikinci nesil optik görüntü sabitleme teknolojisi
  • Arka kamera: [email protected](8K), [email protected](4K), [email protected]
  • Ön kamera: 12 Megapiksel, f/1.9 diyafram, 4K 60 FPS video kaydı
  • Ağır çekim modu: Saniyede 120 / 240 kare, 1080p ağır çekim video desteği
  • İşletim sistemi: iOS 16

Pekala, sizce iPhone 14 uydu üstünden acil durum SOS özelliği Türkiye’ye gelir mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.