iPhone 14’ün ekranıyla ilgili sevindiren gelişme!

15.01.2022
iPhone 14’ün ekranıyla ilgili sevindiren gelişme!


Apple, piyasaya sunmuş olduğu teknolojik cihazlarıyla birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Bilhassa kendi işletim sistemi yardımıyla diğeri cihazlarda bulunan işletim sistemlerine karşı alternatif sunması şirketi başarıya ulaşmış kılıyor.

Apple, 2022 yılının sonbaharında yeni iPhone 14 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtıma averaj 9 ay olmasına rağmen cihazlarla ilgili bazı teknik detaylar sızdırıldı. İddialara gore Apple, iPhone 14’ün ekranı ile kullanıcıları sevindirebilir.

iPhone 14 Pro’nun kamerası ile ilgili yeni iddia


iPhone 14 Pro’nun kamerası ile ilgili yeni iddia

Bu senenin sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin Pro modellerinin 48 Megapiksel ana kamera ile geleceği iddia edildi.

iPhone 14, 120 Hz ekran yenileme hızına haiz olabilir!

Ortaya çıkan yeni iddialara gore Apple, kullanıcılarına iPhone 14 ile 14 Pro’nun ekranları içinde büyük farklar sunmayacak. Sonbaharda tanıtılacak tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz ekran yenileme hızı ve ProMotion teknolojisi bulunacak. ProMotion teknolojisi bizlerin karşısına iPhone 13 Pro‘da, iPad Pro’da ve yeni nesil MacBook Pro’larda çıkmıştı.

Bu sayede kullananların bir tek daha iyi bir ekran alabilmek için 999 dolar fiyat etiketine haiz olması beklenen iPhone 14 Pro almasına gerek kalmayacak. Bunun haricinde ProMotion teknolojisi yardımıyla iPhone 14’ün güç tasarrufu artacak ve cihazların pilleri daha uzun süre dayanabilecek. Bu duruma ProMotion’ın sunmuş olduğu değişken ekran hızı teknolojisi destek olacak.

iPhone 14 serisinin RAM’leri de sızdırıldı!

iPhone 14 serisinin RAM’leri de tanıtıma averaj 9 ay kala ortaya çıktı. Geçen seneye gore baz modellerde RAM miktarı 4 GB’dan 6 GB’a çıkarılacak. Bunların haricinde 14 Pro modellerinde ise 6 GB RAM durağan(durgun) duracak. Yeni iPhone 14 serisindeki tüm cihazlar 6 GB RAM ‘e haiz olmuş olacak. Aşağıdaki listeden geçen yıl ve bu yıl tanıtılacak serilerdeki RAM’leri bulabilirsiniz.

  • iPhone 14: 6GB
  • iPhone 14 Max: 6GB
  • iPhone 14 Pro: 6GB
  • iPhone 14 Pro Max: 6GB

iPhone 14 serisinin yeni bir ekran tasarımına haiz olması ümit ediliyor. Cihazlar, sonbahar ayında düzenlenecek Apple Event ile tanıtılacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce iPhone 14 serisi iyi mi olacak? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.