iPhone Yedekleme Yaparak Kayıp Yaşamayın

iPhone Yedekleme Yaparak Kayıp Yaşamayın

Bir bulut sistemi olarak karşımıza çıkan ve iPhone’da yedekleme yapan iCloud, doğru kullanıldığında bütün verilerinizi yedekleyebilir. Bunun için iCloud kullanımı başlığımızdan destek alarak iPhone yedekleme işlemini yapmalısınız. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

iCloud yedekleme işlemleri, birçok kullanıcı tarafından tam olarak bilinmese de bazı kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar ise iPhone yedekleme konusunun farkında. iCloud’u bilen kullanıcılar, internet bağlantısı kötü olduğu için bu işlemi yapmayabiliyor.

iPhone Yedekleme Nasıl Yapılıyor?

iPhone yedekleme işlemini adım adım sizlere sunacağız. Basit bir şekilde yapabileceğiniz adımları eksiksiz yaptığınızda her yaptığınız işlem yedeklenecektir.

  1. Adım: İlk olarak iPhone cihazınızı bir kablosuz ağa bağlamalısınız. Bilindiği üzere iCloud çevrimiçi çalışan bir uygulamadır.
  2. Adım: Ayarlar kısmına gelin ce en üst kısımda yer alan adınızın yazdığı sekmeden iCloud uygulamasına giriş yapın. Böylelikle iCloud hesabınıza giriş sağlayacaksınız.
  3. Adım: Karşınıza gelen ekranda iCloud yedekleme butonu olacaktır. Bu butona tıklayın ve şimdi yedekle deyin. İşte bu kadar. Artık, iPhone yedekleri gün gün uygulamaya işlenecektir.

MacOs Yedekleme Nasıl Yapılıyor?

  1. Adım: Masaüstünün sol üst tarafında Apple logosuna tıklayın ve sistem tercihini açın.
  2. Adım: Apple logosuna tıklayın.
  3. Adım: Sol tarafta bir menü çıkacaktır. O menüden iCloud sekmesine girin ve iCloud Drive’ı açın.
  4. Adım: Bu aşamadan sonra MacOs yedekleme paneline girmiş bulunuyorsunuz. Bundan sonra paneldeki yönergeleri takip ederek yedeklemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Uyarı: Şimdi yedekle kısmının alt tarafında yapılan son yedeklemeleri görebilirsiniz.

iColud Ekstra Ücreti Var Mı?

Apple’da son haberlere göre 50 GB’lık bir alan kullanmak için 6,49TL/ay, 200 GB’lik bir alan kullanmak için 19,99/ay, 2TB’lık bir alan kullanmak içinse 64,99 TL/ay ödemesi yapmanız gerekiyor.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.