İran, askeri tatbikat esnasında temsili İsrail nükleer tesisini vurdu

26.12.2021
İran, askeri tatbikat esnasında temsili İsrail nükleer tesisini vurdu


İran, askeri tatbikat sırasında temsili İsrail nükleer tesisini vurdu

İran Devrim Muhafızları Ordusu tarafınca 20-24 Aralık tarihlerinde Basra Körfezi kıyılarında meydana gelen ve “Büyük Peygamber 17” adında olan askeri tatbikatta, İsrail’in Dimona nükleer tesisine ilişkin temsili maketler, 16 balistik roket ve 5 insansız hava aracıyla hedef alındı.
İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, askeri tatbikatın İsrail tehditlerine karşı bir yanıt durumunda bulunduğunu belirtmiş ve İsrail’in en küçük hatasında bu tatbikatın gerçek olabileceği uyarısında bulunmuştu.

İsrail yönetimi ise, Avusturya’nın başkenti Viyana’da başlamış olan nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakereleri sürecinde Tahran yönetimini nükleer tesisleri hedef almakla tehdit etmişti. İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, 22 Aralık’ta yapmış olduğu açıklamada, İran nükleer faaliyetlerinin tamamen sonlandırılması icap ettiğini söylemişti.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.