İran, Türkiye’ye gaz arzını 10 gün süreyle durdurdu

20.01.2022
İran, Türkiye’ye gaz arzını 10 gün süreyle durdurduİran Ulusal Gaz Şirketi’nin, Gürbulak giriş noktasından Türkiye’ye doğalgaz arzını 10 gün süreyle durdurduğu bildirildi. Gerekçe ise ‘teknik bir arıza’ olarak yayınlandı.


İran, Türkiye’ye gaz arzını 10 gün süreyle durdurdu

İran, teknik arızayı gerekçe göstererek 10 günlüğüne Türkiye’ye doğalgaz akışını kesti.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) duyurusuna gore, NIGC tarafınca Türkiye’ye sağlanan gazın teslimat basıncı ve miktarı 17 Ocak itibarıyla azalmaya başladı ve doğalgaz alımı günlük sözleşme miktarının ortalama üçte biri seviyesine kadar düştü.

10 GÜN SÜREYLE ERTELENDİ

NIGC tarafınca BOTAŞ’a meydana getirilen bildirimde, teknik bir arıza gerekçe gösterilerek, Gürbulak noktasından Türkiye’ye doğalgaz arzının mücbir sebepten dolayı 20 Ocak 2022 tarihinden itibaren 10 gün süreyle yapılamayacağı bildirildi.

İran, Türkiye’ye gaz arzını 10 gün süreyle durdurdu #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.