İran’da “Omicron” alarmı: 4 ülkeden girişler yasaklandı

30.12.2021
İran’da “Omicron” alarmı: 4 ülkeden girişler yasaklandı


İran'da "Omicron" alarmı: 4 ülkeden girişler yasaklandı

İran’da Covid-19’un Omicron mutasyonunda yaşanmış olan artış sebebiyle önlemler arttırılıyor. İran yönetimi, Fransa, İngiltere, Danimarka ve Norveç’ten ülkeye girişlere yasak getirdi.

İran vatandaşlarının muaf tutulduğu yeni kararda, söz mevzusu ülkelerden İran’a girişler ikinci bir emre kadar yasaklandı. Karar kapsamında Fransa, İngiltere, Danimarka ve Norveç’te 14 günden fazla kalanların İran’a girişlerine izin verilmeyecek. Bu ülkelerden gelen İranlılar ise 14 gün karantinada kalma şartıyla ülkeye giriş yapabilecek.

İran 25 Aralık’ta ise Omicron sebebiyle tüm kara sınırlarını 15 gün süreyle kapatma sonucu almıştı.

İran’da 43 Omicron vakası

İran Sıhhat Bakanlığı Halkla İlişkiler Birimi Genel Sekreteri Muhammed Haşimi, ülke genelinde toplam 43 Omicron mutasyonu tespit edildiğini duyurdu. Toplumsal medya hesabından izahat meydana getiren Haşimi, 19 Aralık’tan itibaren ülke genelinde 43 Omicron mutasyonunun görüldüğünü belirterek, “Tahran’da 17, Meşhed ve Hürmüzgan’da 5, İsfahan, Şiraz ve Buşehr’de 2, Urumiye, Elburz, Babil ve Erak’ta 1, Kum ve Yezd’de 3 Omicron mutasyonu tespit edildi” ifadesini kullandı.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.