İran’da Omicron sonucu: 15 gün kapatıldı

26.12.2021
İran’da Omicron sonucu: 15 gün kapatıldı


İran'da Omicron kararı: 15 gün kapatıldı

İran, Covid-19’un Omicron mutasyonu sebebiyle kara sınırlarında önlemleri sıkılaştırdı. İran Gümrükler Sözcüsü Ruhullah Latifi yapmış olduğu açıklamada, İran’da tespit edilen Omicron mutasyonu sonrası kara sınırlarında alınan yeni önlemleri duyurarak, tüm kara sınırlarının 15 gün süreliğine yolcu geçişlerine kapatma sonucu alındığını aktardı.

Kararın Korona Virüs ile Savaşım Konseyi tarafınca alındığını belirten Latifi, “İran’da emek harcama yada talebe vizesi olanlar kara sınırlarını kullanabilecekler. Gene sınırlarımız ticarete açık olacak” dedi.

İran ile Türkmenistan sınır kapısının salgın başlangıcından bu yana kapalı bulunduğunu belirten Latifi, “Türkiye, Irak, Azerbaycan, Afganistan, Ermenistan ve Pakistan sınır kapıları 15 gün süresince kapalı olacak. Bu sınır kapılarında ticari faaliyetler düzgüsel seyrinde devam edecek” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.