İş dünyası istihdam desteğini fırsat olarak görüyor

13.04.2022
İş dünyası istihdam desteğini fırsat olarak görüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca dün açıklanan istihdam teşvikleri ile ilgili iş dünyası temsilcileri görüş bildirerek, teşviki pozitif bir gelişme olarak değerlendirdi.


İş dünyası istihdam desteğini fırsat olarak görüyor

Ankara Tecim Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Twitter hesabından bir bildiri paylaşarak, destek programlarının istihdamı çoğaltmak için gereksinim duyulan pozitif ivmeyi sağlayacağını belirtti.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Kabine Toplantısı sonrası açıklamış olduğu istihdam desteğine yönelik değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

“Açıklanan destek programları işverenlerimiz için fırsat”

Gençlere edinim kazanma fırsatı verilmesinin önemini vurgulayan Baran, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilave istihdamı teşvik amacıyla açıklamış olduğu destek programları işverenlerimiz için fırsattır. Gençlerimize mesleki edinim ve iş tecrübesi kazandırarak istihdama katılmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen işbaşı eğitim programları ile ek istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her işçinin 3 yada 6 ay süresince tüm ücretleri ile toplumsal destek primlerinin Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı tarafınca karşılanması, istihdamı çoğaltmak için gereksinim duyulan pozitif ivmeyi elde edecektir. Üyelerimizi bu fırsattan yararlanmaya çağrı ediyorum.”

İş dünyası istihdam desteğini fırsat olarak görüyor #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.