İş dünyası yeni dönemden daha da ümitli

29.05.2023
İş dünyası yeni dönemden daha da ümitli

[ad_1]

İş dünyası temsilcileri, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, seçimlerin tamamlanmasıyla beraber belirsizliğin sona erdiğini belirtti.

İş dünyası yeni dönemden daha da umutlu

AA

İş dünyası temsilcileri, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, sonucun Türkiye’ye ve Türk milletine hayırlı olması temennisinde bulunmuş oldu.yeni dönemden daha ümitli olduklarını belirtti.

Gültepe, yeni dönemden daha da ümitli olduklarını dile getirdi.

Mustafa Gültepe, yeni dönemden daha ümitli olduklarını belirterek, “Üretimi ve ihracatı iyi bilen, küresel ticaretin dinamiklerine hakim bir iktisat yönetimiyle mevcut sorunların hızla üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Büyük özveriyle çalışan bakanlara teşekkür

İhracatı çoğaltmak için bundan önceki dönemde büyük özveriyle çalışan bakanlara teşekkür eden Gültepe, şu ifadeleri kullandı:

İş dünyası yeni dönemden daha da umutlu

İş dünyası yeni dönemden daha da ümitli

“Seçimlerin tamamlanmasıyla beraber belirsizlik ortamı bitti”

Seçimlerin tamamlanmasıyla beraber belirsizlik ortamı bitti. Artık tüm enerjimizle işimize odaklanmanın zamanı geldi. Biz Türkiye’yi ihracatta ilk 10 ülke arasına çıkarma vizyonuyla çalışıyoruz. Sadece zor bir dönemden geçtiğimizin altını çizmem gerekiyor. Yıl başından bu yana maliyetlerdeki yüksek artışa karşın kurun baskılanması ihracatçılarımızın rekabetçiliğine zarar verdi. Büyük emeklerle girebildiğimiz bazı pazarlarda kayıplar yaşamaya başladık. Oysa bizim pazar kaybetmeye tahammülümüz yok. Aksine rekabetçiliğimizi artıracak adımlarla yeni pazarlarda bayrak gösterebilmeliyiz.

“Yeni dönemden daha da umutluyuz”

Gültepe, yeni dönemden daha da ümitli olduklarını kaydederek, “Üretimi ve ihracatı iyi bilen, küresel ticaretin dinamiklerine hakim bir iktisat yönetimiyle mevcut sorunların hızla üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.