İsmail İncekara kimdir, niçin öldü? Kurtlar Vadisi oyuncusu yaşamını yitirdi! İsmail İncekara kaç yaşındaydı?

07.10.2022
İsmail İncekara kimdir, niçin öldü? Kurtlar Vadisi oyuncusu yaşamını yitirdi! İsmail İncekara kaç yaşındaydı?


Bir dönem reyting rekorları kıran Kurtlar Vadisi dizisinde İplikçi Nedim karakterini canlandıran İsmail İncekara yaşamını yitirdi. Peki İsmail İncekara kimdir, niçin öldü? İşte yaşamı ve ölüm sebebi!

İsmail İncekara kimdir, neden öldü? Kurtlar Vadisi oyuncusu hayatını kaybetti! İsmail İncekara kaç yaşındaydı?

Hikayesiyle bir dönem izleyiciyi ekrana kilitleyen Kurtlar Vadisi, ekibindeki oyuncularıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Sevilen dizide İplikçi Nedim karakterini canlandıran İsmail İncekara, yaşamını yitirdi. Acı haber sonrası arama motorlarında “İsmail İncekara kimdir?” sorusu sorgulanıyor. İşte İsmail İncekara’nın yaşamı ve ölüm sebebi…

İsmail İncekara niçin öldü?

İncekara, Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı İplikçi Nedim karakteri ile tanınıyordu. 72 yaşlarında yaşamını kaybeden oyuncunun ölüm sebebi hakkında hemen hemen bir izahat gelmedi.

İsmail İncekara kimdir?

1950 senesinde Bursa’da dünyaya gelen İsmail İncekara 72 yaşındaydı. Meşhur ismin çocukluğu Sakarya ve Kanlıca’da geçmişti. Kabataş Lisesi’nden mezun olan isim, İstanbul Üniversitesi İktisat Kısmı’nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamlamıştı. İncekara, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda vazife almıştı. Sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçen isim 2000-2001 sezonunda destek rolde senenin en başarı göstermiş adam oyuncusu branşında Afife Tiyatro Ödülü’nü hak etmişti. Meşhur oyuncu, dizi oyunculuklarının yanı sıra tv ve seslendirme emekleri ile de bilinmekteydi.

İsmail İncekara’nın rol almış olduğu beyaz perde filmleri

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar,

Dünyayı Kurtaran Insanın Oğlu

İsmail İncekara’nın rol almış olduğu diziler

Kurtlar Vadisi,

Deli Yürek,

Yaşam Bağları.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.