İspanya’da hayvanlara fena muameleye 2 yıla kadar hapis cezası

19.02.2022
İspanya’da hayvanlara fena muameleye 2 yıla kadar hapis cezasıİspanya’da sol koalisyon hükümeti, hayvanlara fena işlem edenlere 24 aya kadar hapis cezası öngören yasa tasarısını kabul ederek, meclise gönderme sonucu aldı.

Hayvanları koruma adı altında İspanya’da sol koalisyon hükümeti bir karar aldı.

Alınan karar ile beraber kabul edilen yasaya gore hayvanlara fena işlem yapanlara ceza verilecek.

EVCİL HAYVAN SAHİPLERİNİN SORUMLULUKLARININ ARTIRILMASI İSTENİYOR

Bakanlar Kurulu toplantısında alınan yasa tasarısı, hayvanların itlafı, fena işlem görmesi, mağazalarda satışı ve teşhir edilmesinin yasaklanmasını, evcil hayvan sahiplerinin sorumluluklarının artırılmasını öngörüyor.

İspanya da hayvanlara kötü muameleye 2 yıla kadar hapis cezası #1

HAYVANLARA KÖTÜ MUAMELEYE, 2 YILA KADAR HAPİS CEZASI

İspanya tarihinde ilk kez hayvanların korunmasına yasal düzenleme getirmeyi amaçlayan hükümetin tasarısı, hayvanlara fena muameleye 24 aya kadar varan hapis cezasının yanı sıra 600 ile 600 bin avro içinde değişen para cezaları içeriyor.

Tasarı, evcil hayvanların yalnızca ustalaşmış yetiştiriciler tarafınca üremelerinin sağlanmasına izin verirken, ticari amaçlı kullanımının sonlandırılmasını hedefliyor.

Ek olarak hayvanların kültürel, sanat içerikli yada gezinsel amaçla acı çekebileceği etkinliklerde kullanılması da yasaklanıyor.

İspanya da hayvanlara kötü muameleye 2 yıla kadar hapis cezası #2

YASA, BOĞA GÜREŞLERİNİ KAPSAMIYOR

Hükümetin tasarısı, ülkede ulusal kültürel miras olarak tanınan boğa güreşlerini ise kapsamıyor.

İspanya da hayvanlara kötü muameleye 2 yıla kadar hapis cezası #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.