İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek üstün derece elde etti

02.02.2022
İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek üstün derece elde ettiİspanyol Pablo Fernandez, bir toplumsal dayanışma projesi kapsamında 36 saat asla durmadan havuzda yüzdü.


İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek rekor kırdı

Fernandez, 30-31 Ocak tarihlerinde Madrid’de bir havuzda 36 saat yüzerek, en uzun süre havuzda yüzme rekoruyla Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girdi.

İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek üstün derece elde etti – Video

YARDIM KAMPANYASI İÇİN YÜZDÜ, REKOR KIRDI

İspanya’da 2 bin kadar ilköğretim öğrencisine okul bursu yardımı toplamak için başlatılan bir toplumsal dayanışma projesine destek için 36 saat yüzen Fernandez, Guinness Dünya Rekorlar Kitabı tarafınca verilen üstün dereceli belgesini bugün düzenlenen törende aldı.

İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek rekor kırdı #1

“REKORLAR HER ZAMAN KIRILMAK İÇİNDİR”

Fernandez, basına yapmış olduğu açıklamada, “Bana ’36 saat asla durmadan yüzer misin?’ diye sorsalar asla bunu yapabileceğimi düşünmezdim. Fakat rekorlar daima kırılmak içindir. Deneyene kadar hiçbir şey olanaksız değildir. Bunu yapabildiğim için oldukça memnunum. Halen vücudum dağılmış durumda, şoktayım fakat kısa sürede kendimi toparlayacağımı düşünüyorum.” dedi.

İspanyol yüzücü, Mayıs 2020’de bu kez Kovid-19 salgınına karşı savaşım Kızıl Haç kurumuna destek vermek için 25 saat havuzda yüzerek üstün dereceli kırmış sadece ondan sonra Kasım 2021’de bu rekorunu 32 saat 20 dakika 50 saniye havuzda yüzen Hollandalı Maarten van der Weijden’e kaptırmıştı.

İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek rekor kırdı #2

OKYANUSTA HİÇ DURMADAN YÜZME REKORUDA FERNANDEZ’E AİT

Guinness Rekorlar Kitabı’nda 5 değişik dalda üstün dereceli sahibi olan Fernandez, okyanusta 250 kilometre tek başına asla durmadan yüzme rekorunun da sahibi olarak biliniyor.

İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek rekor kırdı #3

İspanyol Pablo Fernandez, yardım kampanyası için 36 saat yüzerek rekor kırdı #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.