İsrail 4. doz koronavirüs aşısına onay veren ilk ülke oldu

30.12.2021
İsrail 4. doz koronavirüs aşısına onay veren ilk ülke oldu


İsrail 4. doz koronavirüs aşısına onay veren ilk ülke oldu

Sıhhat Bakanlığı Genel Direktörü Nachman Ash, perşembe günü düzenlemiş olduğu basın toplantısında 4. dozla ilgili izahat yapmış oldu. Ash, toplumun Covid-19’a karşı riskli grubuna 4. doz aşı uygulanması yönünde karar aldıklarını duyurdu.

Kararın son meydana getirilen araştırma sonuçlarına dayanarak alındığını vurgulayan Ash, durum değerlendirmesi yapıldıktan sonrasında 4. aşının toplumun öteki kesimlerini de kapsayacak şekilde genişletilebileceğini belirtti.

Sıhhat Bakanlığı Genel Direktörü Ash, çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada da yeni önlemler duyurmuş, 50 kişiden fazla kalabalık ortamlarda dışarıda da maske zorunluğu getirildiğini duyurmuştu. İsrail’de bugüne dek 8 binden fazla şahıs Covid-19 sebebiyle yaşamını kaybederken, 1 milyon 300 binden fazla olay tespit edildi. Ülkede tam aşılananlar nüfusun yüzde 64’üne çıkarken, takviye aşı olanlar ise nüfusun yüzde 45’ine karşılık ediyor.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir