İstanbul’da koronavirüs değerlendirme toplantısı

14.01.2022
İstanbul’da koronavirüs değerlendirme toplantısıSıhhat Bakanı Fahrettin Koca, olay sayılarının en yüksek olduğu kent olan İstanbul’da il sıhhat yöneticileri ve başhekimlerle bir araya gelmiş olarak tedbirleri değerlendirdi.

Dünya genelinde koronavirüs vakaları Omicron varyantının etkisiyle rekorlar kırıyor.

Türkiye’de de durum dünyadan ayrımsız. Günlük vakaların 70 bin bandına çıkmasıyla tedirginlik hakim.

İSTANBUL’DA OMİCRON TOPLANTISI

Bakanlığın her hafta yayınladığı olay yoğunluk haritasına gore bu hafta, her 100 bin kişide İstanbul’da 663,69 olay oranına ulaşılması yetkilileri harekete geçirdi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da bugün olay sayılarının en oldukca arttığı İstanbul’da il sıhhat yöneticileri ve başhekimlerle bir araya geldi.

Hastaneye yatışlarda artış olduğuna dikkat çeken Koca, tedbirlerde ısrar eden olunması icap ettiğini altını çizdi.

İstanbul da koronavirüs değerlendirme toplantısı #1

“HASTANEYE YATIŞLAR ARTTI”

Toplantının arkasından Twitter’dan açıklamalarda bulunan Koca, “İl sıhhat yöneticilerimiz ve başhekimlerimizle bir araya gelmiş olarak olay sayımızın en yüksek olduğu İstanbul’un sıhhat hizmetlerini yerinde değerlendirdik.

Artan olay sayıları sebebiyle tedaviye başlayan sayısında bir miktar artış gözleniyor. Endişeye mahal verecek negatif bir durum olmasa da tedbirde ısrar etmek gerekiyor.

“OMİCRON’UN BULAŞMA HIZI ÇOK YÜKSEK”

Omicron varyantının bulaşma hızı oldukça yüksek. Kişisel koruyucu tedbirlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Aşı, maske ve mesafe en mühim gücümüz. Maskeyi kalabalık ortamlarda aklımızdan da yüzümüzden de çıkarmayalım.” ifadelerini kullandı.

İstanbul da koronavirüs değerlendirme toplantısı #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir