İsveç Başbakanı Andersson’dan NATO üyeliği açıklaması

10.03.2022
İsveç Başbakanı Andersson’dan NATO üyeliği açıklamasıİsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Avrupa’daki güvenlik durumunun istikrarını bozacağı varsayımıyla NATO’ya üyeliği şimdilik düşünmediklerini söylemiş oldu.

İsveç hükümeti, NATO üyeliği olasılığına kapıyı kapattı.

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson’un 8 Mart’ta “İsveç’in NATO üyeliğine sıcak bakmadığı” yönündeki açıklamasının dünyada ses getirmesinden sonrasında, bugün bir izahat daha yapmış oldu.

“NATO ÜYELİĞİNİ ŞİMDİLİK DÜŞÜNMÜYORUZ”

Avrupa’nın güvenlik durumunu daha çok riske atmamak için NATO üyeliğini şimdilik düşünmediklerini aktaran Andersson, şunları söylemiş oldu:

“Biz teknede kıpırdamadan oturmuyoruz. Rusya ordusunun yükselttiği risk ortamının saldırgan bir tona bürünmesinden sonrasında, İsveç’in savunmasını güçlendirdik ve internasyonal iş birliğimizi artırdık. Avrupa güvenlik sisteminin temeli her ülkenin kendi güvenlik politikası uygulamasıyla oluşur. Ikimiz de kendi güvenlik sistemimizi oluşturduk.”

İsveç Başbakanı Andersson dan NATO üyeliği açıklaması #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.