İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Cenge gitmiyoruz, alt tarafı bir seçime gidiyoruz

21.04.2023
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Cenge gitmiyoruz, alt tarafı bir seçime gidiyoruz

[ad_1]

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bunlar yalanın ve iftiranın altına vurdular. Biz cenge gitmiyoruz, harbe gitmiyoruz, alt tarafı bir seçime gidiyoruz. O seçimde sizler oy kullanacaksınız. Eğer bu ucube sistemin, tek adam sisteminin devam etmesini istiyorsanız var olana evet diyeceksiniz; fakat bu sistemin değişmesini, kayırmanın ortadan kalkmasını, iftiraların havada uçuşmasını istemiyorsanız millet ittifakına oy vereceksiniz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile beraber, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde ‘Beypazarı Projeleri Tanıtım Töreni’ne katıldı.

“ALT TARAFI BİR SEÇİME GİDİYORUZ”

Burada konuşan Akşener, seçim ortamını harp ortamına benzeterek şu ifadeleri kullandı:

“Bir seçime gidiyoruz, sanırsınız cenge gidiyoruz. Terörle mücadelede yer almış bir şahıs olarak söylüyorum ki teröristlerle en sert şekilde savaşım edildi; fakat kimse terörist diyerek suçlanmadı. Bugün görünen o ki, davul zurna ile terörist karşılanıyor. İmralı’da yatan insanın kardeşine ‘Bizim Mehmet’ deniyor, akraba olmuşlar. Çadır mahkemeleri kurulup orada teröristler rahatsız olmasın diye Türk bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi çıkarılıyor. Bunlar olurken bu abiler terörist olmuyor da terörle savaşım etmiş ben terörist oluyorum. Tanrı’tan korkun. Bunlar yalanın ve iftiranın altına vurdular. Bu kadar insanoğlunun iftirada bulunmak nedir? Biz cenge gitmiyoruz, harbe gitmiyoruz, alt tarafı bir seçime gidiyoruz. O seçimde sizler oy kullanacaksınız. Eğer bu ucube sistemin, tek adam sisteminin devam etmesini istiyorsanız var olana evet diyeceksiniz; fakat bu sistemin değişmesini, kayırmanın ortadan kalkmasını, iftiraların havada uçuşmasını istemiyorsanız millet ittifakına oy vereceksiniz, bu ucube sistemi değiştireceksiniz.”

Akşener, iktidarı ve politikalarını da eleştirerek, vatandaşlardan oy istedi. Mevcut iktidarın ülkeyi bir yere getirmesinin mümkün olmadığını korumak için çaba sarfeden Akşener, “Eğer genç çocuklarınızın iş bulmasını, mülakatın, kayırmanın kalkmasını, yargının bağımsız olmasını, 100 bin öğretmenin seçimden derhal sonrasında atanmasını istiyorsanız, KPSS mağdurlarının haklarının iade edilmesini istiyorsanız 14 Mayıs’ta gidip Millet İttifakı’nın talibi Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vereceksiniz ve 13’üncü cumhurbaşkanımız olacak.” dedi.

YAVAŞ: AYNISI 14 MAYIS’TAKİ SEÇİMLER İÇİN YAPILIYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise belediye başkanı talibi olduğu dönemlerde kendisine iftiralar atıldığını belirterek, “‘Beypazarı küçük yer, orayı yönetim eder; fakat Ankara’yı yönetim edemez’ sözleriyle karşılaştık. Baktılar ki Ankaralı hemşerilerimiz bu tarz şeyleri dinlemiyor, bir sürü uçuk kaçık şeylerle iftiralara başladılar. ‘İşçileri işten çıkaracak, toplumsal yardımları kesecek, su sayaçlarını PKK’lılar okuyacak, faturaları DHKP-C’liler götürecek’ dediler. Bu iftiraları atmalarının sebebi, Ankara halkının parasının çöp projelerle toprağa gömülmesinin açığa çıkmasından korktular. Ankara’da soygun düzeni ortadan kalkıp saydam bir yönetim geçecekti, bunu istemediler. Şimdi aynısı 14 Mayıs’taki seçimler için yapılıyor.” dedi. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Memur Teoman'ı ziyaret etti: Aldığı maaşın hakkını veren kişilere ihtiyacımız varIşyar Teoman’ı ziyaret etti: Almış olduğu maaşın hakkını veren kişilere ihtiyacımız var
Adeta akın ettiler! Gece yarısından itibaren 15 bin araç giriş yaptı... Adeta akın ettiler! Gece yarısından itibaren 15 bin vasıta giriş yapmış oldu…
Çocuklarına bayram alışverişi yapmış... Çocuklarına bayram alışverişi yapmış…[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.