İYİ Parti ile CHP içinde ‘ittifak’ çatlağı! Erhan Usta: Bu tarz şeyleri genel başkanlar konuşsun, benim ağzım yandı

27.01.2022
İYİ Parti ile CHP içinde ‘ittifak’ çatlağı! Erhan Usta: Bu tarz şeyleri genel başkanlar konuşsun, benim ağzım yandı


İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM’de yapmış olduğu basın toplantısında gazetecilerin, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’in ittifak ile ilgili açıklamalarına ilişkin sorulan soruya cevap verdi. Usta, “Bu tarz şeyleri genel başkanlar konuşsun, benim ağzım yandı” dedi.

“TÜRKİYE BUNDAN SONRA ELEKTRİK VE DOĞALGAZ KESİNTİLERİ YAŞAYACAK”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Usta, doğalgaz ile ilgili Enerji ve Doğal olarak Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in doğalgaz ile ilgili söylediklerini hatırlattı. Usta, doğalgaz depolama tesislerinin yüzde 45 dolu bulunduğunu söyleyerek, İran’ın doğalgaz kısıntısı yapacağını açıklamış olduğu süre depolama tesislerinde yüzde 33 civarında doluluk bulunduğunu beyan etti. Usta, Türkiye’nin bundan sonrasında elektrik ve doğalgaz kesintileri yaşanacağına dikkat çekti.

erhan-usta

İMAMOĞLU VE KILIÇDAROĞLU SORUSUNA YANIT VERMEDİ

Usta İmamoğlu’na ve Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ile ilgili açıklamasına ilişkin sorulara, Türkiye’nin enerji krizine yönelik konuşulmasının doğru olacağını söyleyerek cevaplamadı.

AHÇET ÇELİK’İN AÇIKLAMASIYLA İLGİLİ SORUYA YANIT: BUNLARI GENEL BAŞKANLAR KONUŞSUN, BENİM AĞZIM YANDI

Usta, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’in ittifak ile ilgili açıklamalarına, “İttifaklarla ilgili olarak MHP Grup Başkanvekili görevinden alınmıştım. Bir izahat yaptım, ondan sonrasında ihraç oldum. O süre Cumhur İttifakı’na zorunlu değiliz demiştim. Bu tarz şeyleri genel başkanlar konuşsun, benim ağzım yandı” dedi.

AHMET ÇELİK NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti kurucularından İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, CHP’nin İYİ Parti’ye saygı duymak zorunda bulunduğunu ifade ederek CHP ile ittifak oluşturmak zorunda olmadıklarını ifade etmişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal medya, İstanbul Havalimanı'ndaki bu görüntüleri konuşuyor! CHP'li Ali Öztunç paylaştıToplumsal medya, İstanbul Havalimanı’ndaki bu görüntüleri konuşuyor! CHP’li Ali Öztunç paylaştı
Sosyal medya bunu konuşuyor! İlk önce kardan gelin yapıp balayına çıktı, şimdi ise...Toplumsal medya bunu konuşuyor! İlk ilkin kardan gelin yapmış olup balayına çıktı, şimdi ise…
İstanbul'da karla mücadele! "Bu basiretsizliktir"İstanbul’da karla savaşım! “Bu basiretsizliktir”ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.