İYİ Parti’de 16 isim görevini bırakacak! “Aday olmayın” çağrısı hatırlatıldı

19.11.2022
İYİ Parti’de 16 isim görevini bırakacak! “Aday olmayın” çağrısı hatırlatıldı


İYİ Parti’de 3. Olağan Kurultaya hazırlık emek harcamaları sürüyor. Emekler kapsamında aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunmuş olduğu 16 ilin başkanı milletvekili talibi olabilmek için ilk başkanlığı görevlerini bırakacak.

İçindekiler

AYNI GÖREVE TALİP OLMAYACAKLAR

AA muhabirinin almış olduğu bilgiye nazaran, İYİ Parti’de, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında eylül ayında meydana getirilen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısından çıkan kurultay sonucu kapsamında emek harcamalar devam ediyor.

Kurultay çalışmalarının ilk ayağı olan “mahalle delegesi” seçimlerine 29 Ekim’de süregelen ve bu süreci tamamlayan partide ilçe kongreleri sürüyor.

Seçim takvimi çerçevesinde aralık ayının ilk haftası il kongrelerine başlamış olacak İYİ Parti’de, teşkilata gene GİK’te alınan “milletvekili talibi olacak ilçe ve il başkanlarının kongrelerde aday olmamaları” yönündeki tavsiye sonucu hatırlatıldı.

Bu kapsamda milletvekili adaylığını düşünen ve aralarında İstanbul, Ankara benzer biçimde büyük illerin il başkanlarının da bulunmuş olduğu 16 ismin aynı göreve talip olmayacağı öğrenildi.

123123

DİKKAT ÇEKEN İSİMLER

Bu adlar içinde daha ilkin parti sözcülüğü görevinde bulunan ve ocaktaki il kongresinde başkanlığa aday olmayacak İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu da yer aldı.

İYİ Parti Manisa, Kahramanmaraş, Kayseri, Samsun, Antalya, Mersin, Erzurum, Burdur, Balıkesir, Sakarya ve Kocaeli il başkanlarının da kurultay sürecinde aday olmayarak tavsiye sonucuna uyacağı öğrenildi.

BÜYÜK KURULTAY ŞUBAT YA DA MART AYINDA

Kurultay çalışmalarına hız veren partide, aralık ayının ilk haftasında ilçe, 29 Ocak’a kadar da il kongrelerinin tamamlanması hedefleniyor.
Parti, 2023 seçim takvimine nazaran şubat ya da mart ayında ise 3. Olağan Büyük Kurultay’ı gerçekleştirmeyi planlıyor.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bütçe görüşmelerinde tansiyon yükseldi!Bütçe görüşmelerinde gerilim terfi etti!
İstiklal bombacısı Taksim'e böyle gelmiş! İşte Suriye'de hazırlanan o sahte belgeİstiklal bombacısı Bölme’e bu şekilde gelmiş! İşte Suriye’de hazırlanan o düzmece belge
Sabotaj iddiası resmen doğrulandı! Patlayıcı kalıntıları bulunduSabotaj iddiası resmen doğrulandı! Patlayıcı kalıntıları bulunmuş olduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.