İYİ Partili Koray Aydın’dan muhalefete eleştiri! “Horul horul uyudular”

18.12.2021
İYİ Partili Koray Aydın’dan muhalefete eleştiri! “Horul horul uyudular”


Aydın, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen, “İYİ Parti Trabzon Toplu Üye Katılım Programı ve Ortahisar Mahalle Başkanları Sertifika Töreni”nde yapmış olduğu konuşmada, İYİ Parti’nin tesadüfen bir araya gelmiş insanlardan oluşmadığını söylemiş oldu.

İYİ Parti’nin bir hikayesi olduğuna dikkati çeken Aydın, birçok insanoğlunun mensup oldukları partilerini terk ederek İYİ Parti’nin çevresinde toplanmasıyla oluşturdukları bu hareketin ileride Türk siyasal tarihe geçeceğini beyan etti.

“SEÇİME KADAR HORUL HORUL UYUDULAR”

Aydın, İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte Türkiye’de siyasal iklimin değiştiğini dile getirerek “Bunlar iktidara geldiği günden beri, 2018 Genel Seçimlerine kadar geçen sürede karşıcılık parti görevini üstlenmiş olan partiler seçime kadar horul horul uyudular, sahayı AK Parti domine etti. Türkiye’nin gündemini o atama etti, onun dediklerini tartıştık, onların konuştukları televizyonlarda tartışıldı. Canı sıkılmış, umduğunu bulamayan hiçbir kesime, seçime kadar hiçbir siyasal parti gitmedi.” diye konuştu.

İYİ Parti’nin hızla büyüdüğünü, şu anda Türkiye’nin en istekli teşkilat yapısına haiz parti olduklarını vurgulayan Aydın, öteki partilerin “mışıl mışıl” uyumasına karşın kendilerinin “harıl harıl” çalıştığını, gittikleri her yerde, yaptıkları esnaf ziyaretlerinde bile büyük kitlelerin sanki mitinge çağrılmış şeklinde kendilerine teveccüh gösterdiğini aktardı.

“TÜRKİYE’DE BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

Aydın, İYİ Parti’nin seçimlerde oldukça iyi sonuçlar elde edeceğine inandığının altını çizerek şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

“Bu anlayışa karşı milletin isyanı sandıkta olacak. Bu insanoğlu seçim günü vardığında bir partide toplanacaklar. Benim bu sözlerimi ihmal etmeyin, beni hatırlayın seçim günü. Görmüş olacaksınız, İYİ Parti’de toplanacaklar ve hem Türkiye’de birinci parti olacağız hem de Trabzon’da birinci parti olacağız. Milletin yüzü bizlere dönük. Bizim cesaretimize, kararlılığımıza, kadroların liyakatine, bu işi yapabileceğimize olan inancını güçlendirerek bizimle hareket etmeye karar vermiş büyük bir topluluk var. AK Parti’den kopmuş çok büyük büyük bir kitle var. İYİ Parti bu yıl içinde yapmış olduğu üyelerin yüzde 80’ini AK Parti’den ayrılanlardan yapıyor kısaca AK Parti bizim partimize doğru akıyor, küskünleriyle birlikte. Herkesi kucaklayacağız zira bu millet yeteri kadar ayrıştırıldı.”

“BU MİLLET SİZİ DİNLENMEYE ÇEKECEK”

Ara vermeden seçim gününe kadar çalışmaya devam edeceklerini belirten Aydın, “Biz Ankara’da yemin ettik, partinin tepe yöneticileri olarak seçim gününe kadar çalışmaya devam edeceğiz. AK Partili dostlar asla zahmet etmeyin, birinciliği biz alacağız siz de birazcık dinlenmeye çekileceksiniz, bu millet sizi dinlenmeye çekecek.” dedi.

Aydın, Trabzon’da 6 bin 461 üye yaptıklarını, ay sonunda ise 7 bin üyeye ulaşacaklarını ifade ederek tam bir seferberlik halinde üye çalışmalarını sürdüreceklerini aktardı.

Türkiye genelinde ay sonuna kadar 500 bin üyeye ulaşmak istediklerine dikkati çeken Aydın, “Tanrı nasip edecek bu aralık sonu itibarıyla da 500 bin üyeye ulaşacağız. Şu anda 485 biniz fakat her gün 1000-1500 üye arttırılıyor. Çok önemli bir hız kazandık, inşallah ay sonuna 500 bin üyeye ulaşacağız.” diye konuştu.

Aydın, konuşmasının arkasından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel ile partiye katılan üyelere rozet taktı, mahalle başkanlarına da belgelerini teslim etti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
“Niye ışıkları kapattınız?” dedi, tekrar gözünü açamadı
PARTNERMerakla bekleniyordu! AGİ'de yeni gelişmeMerakla bekleniyordu! AGİ’de yeni gelişme
Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na... "Rahat edeceksin Ekrem Başkan"Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na… “Rahat edeceksin Ekrem Başkan”YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.