Jack Dorsey deklare etti: Block, Bitcoin madencilik sistemi kuruyor

15.01.2022
Jack Dorsey deklare etti: Block, Bitcoin madencilik sistemi kuruyor


Block kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, bu platformu için Bitcoin madencilik sistemi kurma planlarını deklare etti. Dorsey mevzuyla ilgili paylaşmış olduğu tweette, “Resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kuruyoruz.” dedi. Eskiden Square olarak malum ve adını Block olarak değiştiren şirket, ilk olarak Ekim ayında bu projeyi düşündüğünü bildirmişti.

Block Donanım Genel Müdürü Thomas Templeton’ın Twitter‘da yapmış olduğu açıklamaya nazaran projenin amacı, piyasa değerine nazaran en büyük kripto para birimi olan Bitcoin madenciliğini hem daha dağınık hem de daha verimli hale getirmek olacak.

Ünlü yatırım bankası JPMorgan’ın Bitcoin anketi sonuçlandı


Meşhur yatırım bankası JPMorgan’ın Bitcoin anketi sonuçlandı

Meşhur yatırım bankası JPMorgan’ın Bitcoin’in kıymeti hakkında başlatmış olduğu alan şahıs anketi sonuçlandı. İşte detaylar…

Block’un Bitcoin madencilik sistemi iyi mi çalışacak?

Bitcoin, madencilerin işlemleri doğrulamak için bir iş kanıtı (PoW) modeli üstünde çalışır. Oldukca fazla enerji ve bilgisayar gücü gerektiren bu işlem ucuz olmamakla birlikte, bir tek bilgisayarlar sistemleri bile oldukça maliyetli hale gelebilir.

Templeton madencilik topluluğunda verdiği demeçte; yüksek fiyat, güvenilirlik ve güç tüketimi dahil olmak suretiyle Block’un bir ekip teknik zorlukları ele alacağını şu sözlerle belirtti:

“Bir fazlaca insan için madencilik teçhizatı bulmak zor. (Teknolojiyi) takip etmeyi başardıktan sonrasında bile pahalılar ve teslimat tahmin edilemez olabilir. Her insanoğlunun, herhangi bir yerde, kolayca bir madencilik teçhizatı satın alabilmesini iyi mi sağlayabiliriz? Bir tek çalışan bir şey inşa etmek istiyoruz. Bunu gerçeğe dönüştürmek için neyi basitleştirmeliyiz?”

Thomas Templeton’ın açıklamalarının arkasından platformun kurucusu Jack Dorsey, şu açıklamayı takip edenleri ile paylaştı: “Resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kuruyoruz.”

Templeton, Block’un bu soruları değerlendirmek için donanım mühendisleri ve yazılım tasarımcıları ekibi oluşturduğunu da söylemiş oldu. Bu duyurunun şaşırtıcı olmadığını belirtmek gerekiyor. Sonuçta Dorsey, Bitcoin‘in sıkı bir hayranı ve Twitter’da sık sık kripto para paylaşımları yapıyor.

Dorsey, Ekim ayında “Madencilik tamamımız için erişilebilir değil. Bir tek Bitcoin madenciliği, bir teçhizatı bir güç kaynağına takmak kadar kolay olmalı.” diye tweet atmıştı.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.