Jack Dorsey’den Bitcoin yatırımcılarını rahatlatan açıklama – Teknoloji Pusulası

21.12.2021
Jack Dorsey’den Bitcoin yatırımcılarını rahatlatan açıklama – Teknoloji Pusulası


Twitter’daki görevini bıraktıktan sonrasında kripto para ve blokchain teknolojilerine ağırlık veren Jack Dorsey, yeni bir açıklama yapmış oldu. Bitcoin’in gelecekteki geçerli para birimi olacağını belirten Dorsey, kripto para piyasasına olan itimatını bir kez daha gösterdi.

İlk olarak 2009 senesinde ortaya atılan blokchain terimi, dijtal para ve sanat eserleri başta olmak suretiyle birçok alanda karşımıza çıkıyor. Blokchain ile geliştirilen teknolojiler, kripto paraların popüleritesini artırmaya devam ediyor.

Dogecoin yaratıcısı ve Elon Musk, Metaverse ile alay etti!


Dogecoin yaratıcısı ve Elon Musk, Metaverse ile alay etti!

Dogecoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto Metaverse dünyası ile alay eden bir tweet paylaştı. Elon Musk ise bu yoruma emoji ile yanıt verdi.

Jack Dorsey: “Bitcoin, doların yerine geçecek.”

Dijital paralar ile ilgili Twitter takipçilerine sual soran Cardi B, “Kripto paraların doların yerine geçeceğine inanıyor musunuz?” ifadelerini kullandı. Tweete cevap veren Dorsey, “Evet, Bitcoin olacak.” dedi.

Binlerce yorum ve beğeni alan Cardi B’nin Tweetine popüler finans hesapları da yanıt verdi. Litquidity adlı popüler hesap, “Yuan, kripto paradan ilkin doların yerini alacak.” ifadelerini kullandı.

Bazı analistler, Dorsey’in Twitter’daki CEO görevinden çekilme etmesini kripto paralara olan tutkusu ile bağdaştırıyor. Eski adı Square olan Block adlı şirket, Bitcoin ile ödeme alan sistemlerin daha süratli çalışabilmesi için teknoloji geliştirmeye başladı.

Her fırsatta Bitcoin’in geleceğin para birimi olacağını belirten Dorsey, “Square yada Twitter’da olmasaydım, Bitcoin üzerine emek verme yürütürdüm. Eğer Bitcoin, Square ve Twitter’dan daha fazlaca desteğe gerekseme duysaydı, onları Bitcoin için bırakırdım” dedi.

Siz dijital para birimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Haberimizde yer edinen hiçbir ifade yatırım tavsiyesi değildir.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.