Japonya acil rezervinden 7,5 milyon varil petrolü kullanıma sunacak

04.03.2022
Japonya acil rezervinden 7,5 milyon varil petrolü kullanıma sunacakEnerji krizi yaşanmış olan küresel pazarlar, kendi çözümlerini üretiyor.


Japonya acil rezervinden 7,5 milyon varil petrolü kullanıma sunacak

Japonya Iktisat, Tecim ve Endüstri Bakanı Hagiuda Koiçi, ülkesinin, acil rezervinden 7,5 milyon varil petrolü kullanıma açacağını bildirdi.

Bakan Hagiuda, düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Internasyonal Enerji Ajansı’nın (IEA) “acil durum rezervi” kararıyla uyumlu hareket edeceklerini söylemiş oldu.
Ülkesinin acil rezervinden 7,5 milyon varil petrolü kullanıma açacağını belirten Hagiuda, bu oranın, IEA üyeleri içinde ABD’den sonrasında ikinci geldiğini bildirdi.
Hagiuda, “üretimlerini artırmaları için petrol üreten ülkeleri teşvik etmeyi sürdüreceklerini” söylemiş oldu.

7,5 MİLYON VARİL 4 GÜNLÜK ÜLKE İÇİ TÜKETİME DENK GELİYOR

Iktisat, Tecim ve Endüstri Bakanlığı’na (METI) bakılırsa, kullanıma açılacak 7,5 milyon varil, Japonya’da ortalama 4 günlük ülke içi tüketime denk geliyor.
ABD stratejik petrol rezervinden 30 milyon varilin kullanıma sunulacağını bildirmişti.

petrol

60 MİLYON VARİL PETROL KULLANIMA AÇILACAK

IEA üyesi 31 ülke, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle küresel petrol piyasalarında tedarik sıkıntısı yaşanmayacağına yönelik güvence vermek amacıyla acil durum rezervleri kapsamındaki 60 milyon varil petrolün kullanıma açılması mevzusunda anlaşmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.