Japonya’da yoğun kar yağışı: 4 ölü

14.01.2022
Japonya’da yoğun kar yağışı: 4 ölüHokkaido eyaletinde tesirini artıran kar yağışı yaşamı negatif yönde etkilerken, küreme emekleri sırasındaki kazalarda 4 şahıs öldü. Hava ve demir yolu ulaşımı ise durma noktasına geldi.


Japonya'da yoğun kar yağışı: 4 ölü

Japonya’nın Hokkaido eyaletinde etkili olan şiddetli kar yağışı ve soğuk hava yaşam durma noktasına geldi.

4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Buzlanma ve kar küreme emekleri sebebiyle yaşanmış olan kazalarda 4 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu bildirildi.

200 YOLCU HAVAALANINDA KALDI

Yeni Chitose Havalimanı’ndan planlanan, sadece kar yağışı sebebiyle iptal edilen toplam 60 uçuşun peşinden, kent merkezine ulaşım sağlayamayan ortalama 200 yolcunun dün geceyi havaalanında geçirdiği açıklandı. Bugün de bir çok Hokkaido hareketli 70 uçuşun askıya alındığı aktarıldı.

517 TREN SEFERİ İPTAL

Tesirini bugün de devam ettiren kar yağışı, demir yolu ulaşımında da aksamalara niçin oldu. Hokkaido’daki değişik tren hatlarında planlanan 517 seferin hava koşulları sebebiyle iptal edilmiş olduğu açıklandı.

METEROLOJİ UYARDI

Hava, kara ve demiryolu ulaşımında yaşanabilecek yeni aksamalar mevzusunda uyarıda bulunan Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), kar yağışının tesir gösterdiği bölgelerdeki sakinleri güncel ulaşım bilgilerini takip etmeye çağırdı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.