Jeep, tamamen elektrikli ilk SUV aracını tanıttı

02.03.2022
Jeep, tamamen elektrikli ilk SUV aracını tanıttı


Otomotiv sektöründeki her üretici şeklinde Jeep de trendleri seyretmek zorunda. Son birkaç ayda pek oldukça otomobil üreticisinin, bir tek elektrikli araç üreteceği zamanı açıkladığını gördük. Jeep bu şekilde bir tarih açıklamamıştı ve açıklamaktan uzaktı. Bu sebeple bugüne dek karşımıza çıkan araçlar içinde tam elektrikli bir model asla yer almamıştı. Nihayet beklenen adım atıldı ve Jeep, […]

Otomotiv sektöründeki her üretici şeklinde Jeep de trendleri seyretmek zorunda. Son birkaç ayda pek oldukça otomobil üreticisinin, bir tek elektrikli araç üreteceği zamanı açıkladığını gördük. Jeep bu şekilde bir tarih açıklamamıştı ve açıklamaktan uzaktı. Bu sebeple bugüne dek karşımıza çıkan araçlar içinde tam elektrikli bir model asla yer almamıştı. Nihayet beklenen adım atıldı ve Jeep, tamamen elektrikli SUV model ile ilgili duyuru geldi. Yeni modelin adı bilinmese de tasarımı gözler önüne serilmiş durumda.

Toyota siber saldırı nedeniyle üretimi durdurdu!


Toyota siber atak sebebiyle üretimi durdurdu!

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Toyota siber atak sebebiyle Japonya’daki fabrikalarında üretimi durdurma sonucu aldı.

Jeep, isimsiz aracıyla elektrikli SUV dünyasında

Çatı şirket Stellantis, yapmış olduğu duyurularda Jeep’in 2030 yılına kadar önemli ürünler duyurmaya devam edeceğini belirtti. Bu iddialı sözle beraber firmanın ilk elektrikli SUV aracından görseller paylaşıldı. Aracın tasarımı her ne kadar karşımızda olsa da, adı değil. Naturel isminden ziyade tasarımını ve özelliklerini öğrenmek istediğimiz için bu pek önemli değil.

Son yıllardaki SUV gövdeli Jeep’lere benzer bir tasarım var. Esasen bu model için ezber bozan bir tasarım beklemiyorduk. Arka kapılar C sütunundaki gizli saklı saklı kolla açılıyor ve stop lambaları X motifine haiz. Bu detayların hoş bulunduğunu söylemeden edemeyiz.

Aracın adı şeklinde teknik detayları da belirsiz. Fakat büyük olasılıkla Stellantis’in STLA Small batarya platformunu bu araçta göreceğiz. Bu platform, tek şarjla 480 kilometre civarı yol alabiliyor. Şu demek oluyor ki aracınızı bir kez şarj edip mesela Bolu’dan Samsun’a kadar gidebilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.