Joe Biden, seçim tehditlerine karşı önlemler için atama yapmış oldu

15.01.2022
Joe Biden, seçim tehditlerine karşı önlemler için atama yapmış olduSeçimlerde güvenliği sağlamak isteyen Beyaz Saray, ‘seçim tehditleri yetkilisi’ ataması gerçekleştirmiş oldu.


Joe Biden, seçim tehditlerine karşı önlemler için atama yaptı

ABD’de bu yıl ara seçimler yapılacak.

Başkan Joe Biden yönetimi, Rusya, Çin ve ötekilerden seçimlere yönelik gelebilecek tehditlere cevap verme mevzusunda hamle yapmış oldu.

Beyaz Saray’da alınan karar doğrultusunda, seçim tehditlerine ilişkin istihbaratı koordine etmek için yetkili atandı.

SEÇİM TEHDİTLERİ YETKİLİSİ ATANDI

Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines’in sözcüsü Nicole de Haay, yapmış olduğu açıklamada, Jeffrey Wichman’ın “seçim tehditleri yetkilisi” olarak atandığını duyurdu.

De Haay, Jeffrey Wichman’ın üst düzey karşı haber alma ve siber görevler de dahil 30 yıldan fazla süredir ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nda (CIA) hizmet verdiğini söylemiş oldu.

Joe Biden, seçim tehditlerine karşı önlemler için atama yaptı #1

SEÇİM GÜVENLİĞİ ÇABALARINI KOORDİNE EDECEKLER

“Seçim tehditleri yetkilisi”, 18 üyeli haber alma topluluğundaki tüm seçim güvenliği çabalarını koordine etmekten görevli olacak.

Söz mevzusu haber alma birimlerinin tüm siber saldırıları tespit ve caydırma girişimlerinin atanan yeni yetkilinin koordinasyonuyla yürütüleceği kaydedildi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.