Joe Biden’dan benzin fiyatlarıyla ilgili izahat

14.10.2022
Joe Biden’dan benzin fiyatlarıyla ilgili izahat


ABD Başkanı Joe Biden, ülkedeki benzin fiyatlarının hala oldukça yüksek olduğuna işaret ederek, bu mevzuda gelecek hafta duyuruları olacağını söylemiş oldu.

Joe Biden'dan benzin fiyatlarıyla ilgili açıklama

ABD Başkanı Joe Biden, 8 Kasım’daki ara seçimler öncesi batı eyaletlerine yapmış olduğu ziyaretlerin California durağında altyapı paketi mevzusunda açıklamalarda bulunmuş oldu.

Los Angeles’ta metro hattına meydana getirilen yeni eklemeleri inceleyen ve burada açıklamalarda bulunan Biden, bu hattın toplu taşımayı geliştireceğini ve hava kirliliğinin azaltılmasına destek olacağını dile getirdi.

“Benzin fiyatlarını düşürmek için yeni duyurularım olacak”

Biden, kongreden geçirdikleri altyapı paketi yardımıyla ülke ekonomisinde düzelme yönünde ilerleme kaydedildiğini belirterek, “Gelecek hafta benzin fiyatlarının düşürülmesine yönelik yeni duyurularım olacak. Benzin tutarları oldukça yüksek, çalışmaya devam etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşan mahalli seçimler öncesi Biden, bu hafta Colorado, California ve Oregon eyaletlerini ziyaret ederek, burada çeşitli konuşmalar yapıyor.

Söz mevzusu programlar direkt bir “seçim kampanyası” olarak açıklanmasa da Biden gittiği yerlerde Demokrat adaylara destek çağrıları yapıyor ve bağış etkinliklerine katılıyor.

Joe Biden dan benzin fiyatlarıyla ilgili açıklama #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.