Joe Biden’dan Zelensky’e: Beni dinleseydi bu şekilde olmazdı

12.06.2022
Joe Biden’dan Zelensky’e: Beni dinleseydi bu şekilde olmazdıRusya Ukrayna savaşı hakkında konuşan ABD Başkanı Biden, Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’i uyardığını sadece kendisini dinlemediğini söylemiş oldu.

Rusya- Ukrayna içinde 24 Şubat günü başlamış olan harp, kıvılcımlarıyla devam ediyor.

109. gün geride bırakılırken Ukrayna’ya 40 milyar dolar değerinde tabanca yardımı sözü veren ABD Başkanı Joe Biden, 3 Haziran günü “Ukrayna, Rusya’ya toprak versin ve barışsın” demişti.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya’nın Ukrayna’yı Işgal edeceğinin söylenmesi üstüne ise Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, ‘Ürkü yarattığı’ düşündesiyle Biden’a kulak asmamıştı.

“ABD Zelensky’i sattı mı” düşünceleri dört bir taraftan yükselirken Biden, dün yapmış olduğu basın açıklamasında dikkat çekti.

“Rusya saldıracak dedim, beni dinleseydi bu şekilde olmazdı”

Biden, insanların Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceğinin söylenmesi durumunda onlara abarttığını düşündüklerini söylediğini aktardı.

Zelensky’nin işgalden ilkin ABD’nin yapmış olduğu yorumları ciddiye almadığını belirten Biden, şu ifadeleri kullandı:

“Ben onlarca kere kez Zelenski’yi uyardım. Rusya saldıracak dedim. Bana kulak asmadı. Beni dinleseydi bu şekilde olmazdı”

Joe Biden dan Zelensky e: Beni dinleseydi böyle olmazdı #1

Biden, istihbaratın gizliliğini kaldırdı

ABD ulusal haber alma direktörü bu hafta Biden’ın müttefiklerini ikna etmek için istihbaratın gizliliğini kaldırdığını söylemiş oldu.

Joe Biden dan Zelensky e: Beni dinleseydi böyle olmazdı #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler