Johnny Depp Kimdir? – Johnny Depp Hayatı ve Biyografisi

14.05.2020
Johnny Depp Kimdir? – Johnny Depp Hayatı ve Biyografisi

Herkes tarafından tanınan ünlü aktör Johnny Depp hayatı ile alakalı bilgileri sizler için topladık. Johnny Depp biyografi bilgilerine bakarak, onun hakkında daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.

Dünyaca ünlü Holywood yıldızı aktör Johnny Depp’in Biyografi Bilgileri

Johnny Depp, 9 Haziran 1963 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Owesboro, Kentucky bölgesinde hayata gelmiştir. 56 yaşında olan dünyaca ünlü aktör, şu anda Los Angeles, Kaliforniya’da ikamet etmektedir. Aktörlüğüyle ön plana çıkan bir kişilik olan John Christopher ‘’Johnny’’ Depp, yapımcılık ve müzisyenlik alanında da işler gerçekleştirmiştir. En iyi Erkek Oyuncu dalı çerçevesinde Altın Küre ve bir SAG ödülü kazanmayı başarmıştır. 1980’li zamanların ünlü televizyon dizisi 21 Jump Street’te gösterdiği oyunculuk performansı sonrasında ön plana çıkmış ve gençlik idolü olmayı başarmıştır.

1986 senesinde ünlü yönetmen Oliver Stone’un Vietnam Savaşı filminde Müfreze’de yardımcı bir rol almayı başarmış ardından da romantik – kara fantezi türlerinde kendisini gösteren 1990 yapımı Makas Eller adlı sinema filminde ana karaktere hayat vermiştir. Ünlü aktör JohnnyDepp’in bir özelliği ise canlandırdığı karakterlerin hiçbirinin gerçek hayatta var olmayacağıdır. Bu filmin sonrasında 1999 senesi yapımı olan Hayalet Süvari, 2003 senesinde fantastik macera filmi olan ve tüm dünyada büyük bir ses getiren Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti ve onun devam filmlerinde rol aldı. Sonrasında 2005 yılında Charlie’nin Çikolata Fabrikası, 2010 senesinde Alis Harikalar Diyarında ve animasyon türünde olan 2011 senesinde sinema sektöründe ortaya çıkan Rango’da ana karakterlere hayat verdi. Bu film gişe başarısı göstermeyi başardı. Hem yapımcılık, hem de yönetmen olan Tim Burton ile beraber dokuz farklı filmde iş ortaklığı gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü oyuncu Johnny Depp, şu anda 56 yaşında olmasına karşın fit ve genç görünümüyle halen daha sinema sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

1998 senesinde Vanessa Paradis ile hayatını birleştirmiş, 2012 yılında ise boşanmışlardır. 2 çocuğu vardır. Son olarak Amber Heard ile 2015 yılında evlenmiş, 2017’de yaşadığı şiddet olayları dolayısıyla evliliğini bitirmiştir.

Johnny Depp, genç yaşlarında aktör olmasının yanı sıra yakışıklılığı dolayısıyla birçok moda şirketleriyle anlaşıp, fotoğraflar çektirmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir