Johnson’ın koltuğu sallantıda! Bir büyük darbe daha

19.12.2021
Johnson’ın koltuğu sallantıda! Bir büyük darbe daha


Johnson’ın koltuğu sallantıda! Bir büyük darbe daha

Şimal Shropshire bölgesinde Perşembe günü meydana getirilen ara seçimi Liberal Demokratların kazanmasıyla, iktidardaki Tutucu Parti 200 senelik kalesini yitirmiş oldu. Bu gelişme Tutucu Parti içinde zelzele tesiri yaratırken, Başbakan Johnson’ın koltuğu fazlaca ciddi halde sallantıda.

BBC Türkçe’nin aktardığına bakılırsa bölgede seçimi kazanan Helen Morgan, seçmenlerin tüm Britanya halkı adına yüksek sesle ve net bir ileti verdiğini ve Boris Johnson için “eğlencenin bittiğini” söylemiş oldu. Morgan, “Hükümetiniz yalanlar ve palavralarla yürüyor ve bunun hesabını verecek. Soruşturulacak, sorgulanacak ve yenilgiye uğratılacak” dedi. Liberallerin talibi, bununla beraber kutlamalar esnasında üstünde “Boris Balonu” yazan bir balonu patlattı.

Geçen yıl Başbakanlık’ta verilen Noel partisiyle hükümetin kendi Kovid önlemlerini ihlal etmiş olduğu eleştirilerine hedef olan Johnson geçen hafta da Avam Kamarası’nda Omicron varyantı için yeni önlemler için meydana getirilen oylamada partisinden ortalama 100 milletvekilinin karşı oy kullanmasıyla epey yıpranmıştı. Johnson’a yönelik çekilme çağrıları giderek artarken, İngiliz basınında başbakanın sonunun geldiği yorumları yapılıyor.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.