Kabine Toplantısı ne vakit, bugün var mı? Gözler Bakanlar Kurulu toplantısında!

27.12.2021
Kabine Toplantısı ne vakit, bugün var mı? Gözler Bakanlar Kurulu toplantısında!


Kabine Toplantısı ne zaman, bugün var mı? Gözler Bakanlar Kurulu toplantısında!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları için gözler Kabine Toplantısına çevrildi. Son olarak 20 Aralık tarihinde gerçekleşen görüşmede iktisat gündem maddesiydi. Yeni Kabine Toplantısı’nın da bu gündem maddesiyle toplanması umut ediliyor. Bundan dolayı Kabine Toplantısı’nın ne vakit yapılacağı tüm Türkiye tarafınca merak ediliyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

2 haftada bir gerçekleşen toplantının gelecek hafta pazartesi günü yapılması beklenirken, mevzuyla ilgili hemen hemen Cumhurbaşkanlığı’ndan bir izahat gelmedi. Bu bilgilere gore bir sonraki toplantının gelecek hafta 3 Ocak tarihinde gerçekleşmesi umut ediliyor.

SON KABİNE TOPLANTISI’NDA ALINAN KARARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana gündem maddesi iktisat olan toplantı sonrası açıklamalarda bulunmuş oldu. Erdoğan, TL mevduatları için yeni bir düzenleme getirdiklerini belirterek, “İnsanlarımızın bankadaki TL varlığını, mevduat kazancı kur artışından yüksekse bu getiriyi elde edecek. Kur getirisi mevduat kazancının üstünde ise aradaki fark direkt vatandaşımıza ödenecek bu kazanç stopaj vergisinden muaf tutulacak.

Döviz kurundaki dalgalanma sebebiyle fiyat vermekte zorluk çeken ihracatçı firmalarımıza direkt Merkez Bankası vasıtasıyla ileri vadeli kur rakamı verilecek” ifadelerini kullandı. Ek olarak Erdoğan, memurlara vergi müjdesi vererek, “Bilinmiş olduğu benzer biçimde asgari ücretin gelir ve damga vergisinden muaf olmasını tüm çalışanlarımız için genişletmiştik. Memurlarımızı da bu kapsama dahil ederek fiilen aldıkları tutara katkı sağlamasını planlıyoruz” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.