Kahtalı Mıçe kimdir, kaç yaşlarında, nereli?

25.12.2021
Kahtalı Mıçe kimdir, kaç yaşlarında, nereli?


Kahtalı Mıçe kimdir, kaç yaşında, nereli?

Cumartesi akşamları ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler programının bu haftaki konukları belli oldu. Vizyonun sevilen müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konuklarından biri Kahtalı Mıçe. Şarkılar Bizi Söyler konuklarından Kahtalı Mıçe kimdir, kaç yaşlarında, nereli sorularının yanıtları…

KAHTALI MIÇE KİMDİR?

Aslolan adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Mıçe, 1953 senesinde Adıyaman’ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. Mıçı, Mustafa’nın kısaltılmışıdır. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukluğunda çokça pamuk tarlasında çalışmaya gitti. Bu sebeple ilkokulu 9 senede bitirebildi. Ortaokul diplomasını ise sonrasında dışardan imtihanlara girerek aldı. 17 Yaşından itibaren Kahta’da mahalli türkücülük yapmış oldu. Düğün ve konserlerde türküler söylemiş oldu. Okulunu bitirdikten sonrasında Gövde Terbiyesi İl Müdürlüğünde işe başladı.

“Beynelmilel” filmimizde oynadı. 1989 ile 1990 yıllarında Gaziantep’de yaşayan Kahtalı Mıçe, 1991 senesinde İstanbul’a göç etmiş ve bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonrasında Şanlıurfa’ya yerleşti, hala orada yaşamaktadır. Senelerce Nuri Sesigüzel, Ahmet sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif benzer biçimde sanatçıların eserlerini seslendirmiştir. Kahtalı Mıçe, 1975 senesinde Hülya hanım ile evliliğe ilk adımını attı. 4 evladı vardır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir