Kahve tutarları arttıkça talep de azalıyor

01.02.2022
Kahve tutarları arttıkça talep de azalıyorKahvenin fiyatı arttı. Artık bir tek tiryakilerin haricinde kahveye nerede ise talep gösteren de kalmadı.


Kahve fiyatları arttıkça talep de azalıyor

Brezilya’da yaşanmış olan iklim krizi Türkiye’ye yansıdı. Vatanımızda Türk kahvesinin kilosu 140 liraya kadar çıktı. Kahve satıcıları talebin düştüğünü belirtti.

VATANDAŞ KİLO YERİNE GRAM İLE ALIYOR

Fiyatlardaki artış sebebiyle vatandaşların kilo yerine gram ile aldıklarını belirten kahveciler, eskiye gore satışların düştüğünü ve fiyatların durağan(durgun) kalmasını istediklerini söylemiş oldu.

“TÜRK KAHVESİNİN KİLOSU 140 LİRA”

Kahve fiyatlarına değinen Eminönü esnafı Hüseyin Yavuzer,Türk kahvesinin kilosu şu anda 140 lira. Fiyatlar durağan(durgun) ilerlerlerken, geriye dönük baktığımızda ise kahve tutarları yüzde 50 arttı. İnsanlar bu fiyatlara alıştı. İnşallah çıkmaz, düşerse de iyi olur. Tek temennim bu fiyatlarda kalırsa insanoğlu da buna alışır ona gore kahve tüketimi normale dönmüş olur. Eskiye nazaran satışlarımız düştü doğal. İnsanlar kilo işi alırken şimdi ise gram şeklinde alıyor. Bizim insanımızın kahve geleneği var. Fiyatlar inşallah eskiye döner ise doya doya bu geleneği devam ettirebiliriz.” şeklinde konuştu.

Kahve tutarları arttıkça talep de azalıyor VİDEO

kahve

“BİRAZ DAHA EKONOMİK OLMASI GEREKİYOR”

Kahve içmeyi sevdiklerini belirten Istek Sağlam, “İki günde bir Türk kahvesi tüketiyorum. Eminönü’ne geldiğimde hep kahve alırım. Haftada bir geliyorum almaya. Fiyatlar birazcık pahalı, birazcık daha ekonomik olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“EMİNÖNÜ’NE HER GELDİĞİMDE KAHVE ALIYORUM”

Vakit buldukça Türk kahvesi tükettiklerini ifade eden Sulh Demir, “Her Eminönü’ne vardığında kahve alıyorum. Bugün ise iki paket aldım.” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.