Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme İşlemi

31.05.2020
Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme İşlemi

Facebook, 7 den 70’in kullandığı sosyal medya platformlarının başında yer alıyor. Bu nedenden dolayı da kayıt olanı ve hesabını kapatanı bir hayli fazla. Çeşitli sebeplerden dolayı hesabınızı kapatmaya karar vermiş olabilirsiniz. Bu gayet doğal. Fakat, Facebook hesabı nasıl kapatılır? Sorusunun cevabını bilmiyorsanız pek de yapabileceğiniz bir şey yoktur. Ancak, dert etmeyin. Facebook hesabı kapatma rehberimiz ile birlikte hesabınızı kalıcı olarak kapatabileceksiniz.

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek kolay bir işlemdir. Fakat, uyarmamız gereken noktalar var; ilk olarak kalıcı olarak silinen bir hesabı geri döndürmeniz mümkün değildir. Giden bir hesabı tekrardan getiremezsiniz. Eğer, bir süre hesabınızı kapatacaksanız Facebook dondurma işlemini tercih etmelisiniz. Eğer, komple kapatacaksanız bu işlemi tercih etmelisiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

İlk olarak yapmanız gereken şey Facebook hesabınıza giriş yapmak. Daha sonra ise Facebook kalıcı hesap silme rehberimizi takip edin. Adımlar doğru atıldığında işlem başarı ile tamamlanacak.

Adım: İlk olarak verilen linke tıklayınız ve hesap silme işlemini yapacağınız işlem sayfasına gidiniz. Facebook hesap silme linki:https://www.facebook.com/help/delete_account?utm_source=webhane

  1. Adım: Facebook hesap bilgileriniz ile birlikte verdiğimiz linkten giriş yapın.
  2. Adım: Eğer, dilerseniz ‘’bilgileri indir’’ butonuna basarak bütün bilgilerinizi indirebilirsiniz.
  3. Adım: Girdiğiniz sayfanın en alt kısmında ‘’hesabı sil’’ butonuna tıklamanız gerekiyor.
  4. Adım: Butona tıklayın ve ardından Facebook hesap şifre bölümünü doğru bir şekilde doldurun.
  5. Adım: ‘’Devam’’ butonuna tıklayın ve işleme devam edin.
  6. Adım: Daha sonra hesabı sil butonuna tıklayarak işlemi doğrulayın
  7. Adım: Doğrulama işlemini yaptıktan sonra Facebook hesabı sonsuza dek kapanmıştır.

Tekrar Açılabilir Dikkat

Facebook kalıcı hesap silme işlemini yaptıktan 30 gün sonra Facebook hesabınıza giriş yapmamalısınız. Hesabınıza giriş yaptığınız andan itibaren hesabınız kapanmaz ve işlem durdurulur. Bu yüzden dolayı da facebook hesap silme işlemlerini yaptıktan sonra 1 ay sürecinde hesabınıza giriş sağlamayın.

Fakat, hesabınızı açmak isterseniz hesabınıza giriş yapın. Bu sayede işlemler iptal olacaktır. İşlemlerin tekrar başlatılması için de yukarıda adımları tekrar takip etmelisiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.