Kanada’da kamyoncular aşı karşıtı protestolarına devam etti

31.01.2022
Kanada’da kamyoncular aşı karşıtı protestolarına devam ettiKanada’da aşı zorunluluğunu protesto etmek için ülkenin değişik kentlerinden yola çıkan aşı karşıtı kamyon sürücüleri, başkent Ottowa’daki protestolarına devam ediyor.


Kanada'da kamyoncular aşı karşıtı protestolarına devam etti

Kanada’da ABD sınırını geçmek isteyen kamyoncular için Covid-19 aşısı mecburi getirilmesinin arkasından karara tepki amacıyla ülkenin değişik noktalarından “Özgürlük Konvoyu” adıyla yol çıkan yüzlerce kamyon sürücüsü, dün başkent Ottowa’ya varmıştı.

Kanada’da kamyoncular aşı karşıtı protestolarına devam etti – Video

PROTESTO NEDENİYLE TRAFİK KİTLENDİ

Kamyoncular, bugünde aşı karşıtı gösterilerine Parlamento Tepesi ve çevresinde devam ederken, kamyon ve tırlar sebebiyle bölgedeki fazlaca sayıda yolda trafik kilitlendi.

Ottawa polisi tarafınca meydana getirilen açıklamada, kent merkezinde fazlaca sayıda polisin vazife almış olduğu ve trafik akışının polis tarafınca denetim edilmiş olduğu ifade edildi.

Açıklamada, protesto sebebiyle fazlaca sayıda cezai soruşturma yürütülmüş olduğu belirtilerek, “Yasa dışı davranışlara hoşgörme gösterilmeyecek ve tam olarak soruşturulacaktır” denildi.

Kanada da kamyoncular aşı karşıtı protestolarına devam etti #1

PROTESTOCULARIN TACİZ YAPTIĞI İDDİASI

Ottawa Belediye Başkanı Jim Watson ise bazı protestocuların bir aşevinde çalışan çalışanı rahatsızlık ettiğini ve kapalı mekanda maske zorunluluğuna uymayı reddettikleri için restoranlar tarafınca geri çevrildikten sonrasında parasız yiyecek talep ettiklerini aktardı.

Öte taraftan kamyoncular için başlatılan GoFundMe adlı kampanya ile bugüne dek 100 bin bağışçıdan 7 milyon Kanada dolarından fazla bağış toplamış olduğu ifade edildi.

Kanada da kamyoncular aşı karşıtı protestolarına devam etti #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.