Kanada’da polisten eylemcilere sert müdahale

20.02.2022
Kanada’da polisten eylemcilere sert müdahale



Kanada’da mecburi aşı uygulaması ve Covid-19 tedbirlerine karşı başlatılan protestolarda polisin eylemcilere sert müdahalesi kameralara yansıdı.


Kanada'da polisten eylemcilere sert müdahale

Kanada’da kamyon sürücüleri “Özgürlük Konvoyu” adıyla mecburi aşı uygulamasına ve Covid-19 tedbirlerini protesto etmek amacıyla 29 Ocak’ta başkent Ottowa’ya ulaşmıştı.

Kanada polisi bugün ise, protestocuların geçtiğimiz ayın sonundan itibaren işgal edilen parlamento binalarının bulunmuş olduğu caddeye girişlerini önlemek için Quebec’ten başkente giden bir köprüyü kapattı.

EYLEMCİ, TEKME VE YUMRUKLARLA DİZ ÇÖKTÜRÜLDÜ

Vakalar esnasında bir polisin, eylemciye gösterdiği sert müdahale kameralara yansıdı. Eylemci, polis tarafınca tekme ve yumrukla zorla diz çöktürüldü.

Kanada’da polisten eylemcilere sert müdahale VİDEO

47 EYLEMCİ GÖZALTINA ALINDI

Protestocuların sertliği arttırdığı nedeni öne sürülerek güvenliğin sağlanması için biber gazı kullanan polis 47 protestocuyu gözaltına aldı.

Yaşanmış olan olayların arkasından polis parlamento önündeki kontrolü sağlamış oldu.

Kanada da polisten eylemcilere sert müdahale #1

NE OLMUŞTU

Özgürlük Konvoyu protestoları, başlangıçta mecburi aşı uygulamasına tepki vermek için düzenlenmişti, sadece kısa süre sonrasında COVID-19 önlemleri ve Justin Trudeau hükümetine yönelik geniş bir saldırıya dönüştü.

Ottawa sakinleri, kamyoncu protestocular tarafınca korkutulduklarından yakınma ederek aralıksız korna çalmalarını durdurmak için mahkeme emri çıkardı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada tarihinde ilk kez federal hükümete korona virüs kısıtlamalarına karşı devam eden ablukaları ve protestoları bastırmasını için geçici yetkiler veren Acil Durum Yasası’nı yürürlüğe koyduğunu duyurmuştu.

Kanada da polisten eylemcilere sert müdahale #2

Kanada da polisten eylemcilere sert müdahale #3

Kanada da polisten eylemcilere sert müdahale #4

Kanada da polisten eylemcilere sert müdahale #5

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.