Kanadalı sürücüler, ABD-Kanada sınır köprüsünü kapattı

09.02.2022
Kanadalı sürücüler, ABD-Kanada sınır köprüsünü kapattıAşı zorunluluğu kararını protesto etmeye devam eden Kanadalı kamyon ve tır sürücüleri, ABD ile Kanada’yı birbirine bağlayan Ambassador Köprüsü’nü kapattı.


Kanadalı sürücüler, ABD-Kanada sınır köprüsünü kapattı

Kanada hükümetinin, kamyon ve tır sürücülerine aşı zorunluluğu getirmesiyle süregelen protestolar, ikinci haftasında da devam etti.

Protestocular dün, ABD ile Kanada arasındaki en işlek bağlantı noktası olan Ambassador Köprüsü’nü kapattı.

KUZEY AMERİKA’DAKİ EN İŞLEK ULUSLARARASI KARA SINIR KAPISI

Kanada’nın Windsor kentiyle ABD’nin Detroit kenti arasındaki dere üstünde bulunan köprü, Şimal ABD’daki en işlek internasyonal kara sınır kapısı konumunda.

YILLIK TİCARETİN YÜZDE 27’Sİ BU KÖPRÜ ÜZERİNDEN YAPILIYOR

Kanada ile ABD arasındaki senelik ortalama 400 milyar dolarlık ticaretin yüzde 27’sinin bu köprü üstünden yapıldığı açıklandı.

ARAÇLARDA ÇOCUKLAR DA YAŞIYOR

Polis dün yapmış olduğu açıklamada, 23 kişiyi gözaltına aldığını ve 1.300 trafik cezası kestiğini belirtti.

Protestoya katılan kamyon ve tırların yüzde 25’inde ailelerin ve evlatların yaşadığını vurgulayan polis, bu evlatların güvenliğini sağlamaya çalıştıklarını beyan etti.

“HERKES BU SALGINDAN BIKTI”

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, protestolara ilişkin dün parlamentoda yapmış olduğu konuşmadan bir bölüm paylaşarak, “Hepimiz bu salgından bıktı. Bilhassa ön saflardaki çalışanlarımız. Bilimi dinlemeye ve birbirimize destek olmaya devam etmeyi onlara borçluyuz.” dedi.

Kanadalı sürücüler, ABD-Kanada sınır köprüsünü kapattı VİDEO

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.