Kapıkule’de, Bulgar gezgin yoğunluğu – Iktisat Haberleri

18.12.2021
Kapıkule’de, Bulgar gezgin yoğunluğu – Iktisat Haberleri


Kapıkule'de, Bulgar turist yoğunluğu

Döviz kurlarındaki artışla beraber komşu Bulgaristan’dan alışveriş yapmak için kente gelen turistlerin sayısı her geçen artıyor. Bilhassa yılbaşı öncesi alışveriş için turlar ve hususi araçlarıyla kente gelen binlerce Bulgar gezgin, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun vasıta kuyrukları oluşturdu. Yoğunluk sebebiyle Kapıkule’de giriş peronlarının sayısı 10’a çıkarıldı, personel takviyesi yapılmış oldu.

Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, yoğun bir Bulgar gezgin akını bulunduğunu belirterek, kentteki otellerde yılbaşına kadar boş oda kalmadığını söylemiş oldu. Balta, “Edirne’de otellerde toplam 2 bin 500 yatak sayımız bulunuyor. Bunların tamamı Bulgar turistler tarafınca rezerve edilmiş durumda” dedi.

Kapıkule’den giriş meydana getiren Bulgar turistler, avmleri başta olmak suretiyle iğneden ipliğe tüm gereksinimlerini kentten karşılıyor. Bulgarlar, döviz kurlarının artması sebebiyle yılbaşı alışverişlerini yapmak suretiyle geldiklerini dile getirdi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.